108 ogledov

Lov za končnico se zapleta, Kopitarjevi kralji v središču dogajanja

NHL Profimedia
Vegas z zmago nad Washingtonom ohranja upe na končnico.

Hokejisti Vegas Golden Knights so z zmago v podaljšku s 4:3 proti Washington Capitals ohranili upe za uvrstitev v končnico severnoameriške lige NHL. Na roko Vegasu v preteklem večeru je šel tudi poraz Dallasa na gostovanju pri Edmontonu z 2:5.

Tekmeci Los Angeles Kings slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja v pacifiški skupini so z zmago zdaj pri 89 točkah, treh manj od kraljev, ki so na tretjem mestu divizije v položaju za napredovanje v končnico. S štirimi tekmami do konca ima Vegas tako še teoretične možnosti, da prehiti Los Angeles, še nekaj več možnosti ima, da preskoči Dallas (91 točk) v lovu na t. i. posebno povabilo, za katerega so se v boj v zadnjem času vključili tudi Vancouver Canucks.

NHL | Avtor: Profimedia Profimedia

Do pomembne zmage v lovu na končnico je moštvo iz mesta greha prišlo v tretji minuti podaljška, ko je mrežo zatresel Shea Theodeore. Pred tem je ruski zvezdnik Aleks Ovečkin za Washington izsilil podaljšek z izenačujočim zadetkom za 3:3 v 14. minuti zadnje tretjine. Ovečkin je sodeloval pri vseh zadetkih gostov: pri golu za vodstvo z 1:0 v sedmi minuti je podal, v tretji minuti druge tretjine pa je zadel za 2:1.

A zlati vitezi so ohranili upanje na zmago z dvema hitrima zadetkoma v začetku zadnje tretjine, ko sta bila uspešna Jevgenij Dadonov in Chandler Stephenson.

Pri lovu na končnico jim gre na roko tudi poraz Dallas Stars, ki v Edmontonu niso bili konkurenčni. Edmonton se je tako utrdil na drugem mestu pacifiške divizije pred Los Angelesom. K zmagi je pomembno prispeval Connor McDavid, ki je z golom in dvema podajama znova prevzel točkovno vodstvo v ligi. S 113 točkami (43 golov in 70 podaj) ima dve točki prednosti pred Jonathanom Huberdeaujem iz Floride (30 golov in 81 podaj).

Na preostalih tekmah večera je Chicago premagal Arizono z golom Alexa DeBrincata v peti minuti podaljška, Seattle Kraken pa so zabeležili prvi trojček zmag v nizu od vstopa v ligo to sezono z zmago s 3:2 nad vodilnim moštvom zahoda Colorado Avalanche, ki si je že pred časom zagotovilo mesto prvega nosilca končnice. Zdaj ima 116 točk, kolikor jih ima tudi prvo moštvo vzhodne konference Florida Panthers.

Kopitar in njegovi kralji bodo skušali doseči novo pomembno zmago za uvrstitev v končnico, ko se bodo v prihodnji noči na domačem ledu pomerili s Chicagom.

* Izidi:
Edmonton Oilers - Dallas Stars              5:2
Arizona Coyotes - Chicago Blackhawks        3:4 (podaljšek)
Vegas Golden Knights - Washington Capitals  4:3 (podaljšek)

1. Colorado      55  16    6  298:212  116
2. Minnesota     48  21    7  283:235  103
3. St Louis      46  20   11  290:222  103
4. Nashville     44  28    5  247:227   93
5. Dallas        43  29    5  223:232   91
6. Winnipeg      35  31   11  235:248   81
7. Chicago       26  40   11  208:276   63
8. Arizona       22  49    6  189:296   50