19 ogledov

Madžari gladko prek Hrvatov

Hrvati so po visokem porazu proti Sloveniji klonili tudi proti Poljakom. (Foto: Žurnal24 main
Madžarski hokejisti še naprej ostajajo neporaženi na svetovnem prvenstvu divizije 1 v Ljubljani. V 3. kolu so z 8:0 odpravili Hrvate. Poljaki so premagali Južno Korejo s 5:2. Slovenci ugnali Veliko Britanijo.

Hokejska reprezentanca Madžarske je na svetovnem prvenstvu divizije I (skupina B) v Ljubljani v 3. kolu dosegla tretjo zmago. Madžari so prepričljivo z 8:0 (3:0, 5:0, 0:0) premagali Hrvaško. V torkovi prvi tekmi je Poljska premagala Južno Korejo s 5:2, v večerni je Slovenija v težki in napeti tekmi šele po podaljšku s 4:3 ugnala Veliko Britanijo.

Hrvaška je v drugem kolu morala priznati premoč Sloveniji z 1:10, zdaj pa so varovanci slovenskega stratega Pavleta Kavčiča doživeli nov visok poraz. Premagala jih je še ena ekipa, ki meri prav na vrh tega tekmovanja. Madžari so bili boljši z 8:0. Glede na razmerje moči je bil zmagovalec pravzaprav znan že pred tekmo. Vprašanje je bilo le, koliko golov bo dobil Vanja Belić.

Poljaki so se v uvodnih kolih pomerili s favoritoma za končno prvo mesto Slovenijo in Madžarsko ter obe tekmi izgubili, čeprav so bili proti Sloveniji trd nasprotnik. V tretjem kolu je prišla na svoj račun tudi peščica poljskih navijačev, saj so njihovi ljubljenci premagali Korejce, ki tako ostajajo še brez točke na SP.

Poljaki so temelje zmage postavili že v uvodnih minutah. Po hitrih zadetkih Krystiana Dziubinskega in Michala Kotlorza so tekmeci sicer odgovorili z znižanjem Songa Donga Hwana, toda sedem sekund pred koncem tretjine je Dziubinski povišal na 3:1. V drugi tretjini sta ekipi dosegli vsaka po en gol (Cho Min Ho in Jaroslaw Rzeszutko), končna odločitev pa je padla pet minut pred koncem, ko je Patryk Wajda postavil končnih 5:2. Korejci so v zadnji minuti in pol optimistično poskušali brez vratarja in s šestimi igralci doseči še kakšen gol, a neuspešno.