206 ogledov

Hiter napad morskih psov usoden za zmaje

SŽ Olimpija TWK Innsbruck ICEHL Profimedia
V Tivoliju je bila odigrana tekma 26. kola hokejske lige ICEHL.

SŽ Olimpija je na domačem ledu priznala premoč Innsbrucku (2:3). Današnji tekmec je za ljubljansko zasedbo eden najbolj neugodnih v ligi; premagal jo je na njeni sploh prvi tekmi v ICEHL, dobil pa tudi prvo tekmo v Tivoliju po podaljšku. Danes se je razpletlo podobno, čeprav so po začetnem zaostanku domači prišli do priložnosti za izenačenje.

Anže Kopitar Los Angeles Kings Dallas Stars Video Šport Kopitar in Kralji napolnili mrežo Dallasa

V prvi tretjini zadetkov ni bilo, so pa bili za odtenek nevarnejši gostje in Žan Us je imel nekaj več dela, da je ohranil mrežo nedotaknjeno. Domačim pa igra v napadu v prvem delu ni stekla. Druga tretjina se je začela slabo za Ljubljančane, ko se je plošček v 22. minuti od enega domačih igralcev odbil v mrežo. Sledil je "power play" domačih, a tudi ob številčni prednosti Thomas McCollum ni klonil.

Neučinkovitost domačih, pri katerih je imel Jaka Šturm lepo priložnost po protinapadu, pa je Innsbruck izkoristil za povišanje vodstva, le minuto pozneje pa so bili gosti ob številčni prednosti precej bolj učinkoviti in povedli že s 3:0. A vse vendarle še ni bilo izgubljeno, najprej je imel lepo priložnost za znižanje Sebastien Piche, upe pa je nato s prvim zadetkom zeleno-belih obudil Nik Simšič.

V zadnji tretjini so gostitelji močno pritisnili. V obrambi jih je občasno reševal Us, tudi ko so tekmeci ušli v protinapad z igralcem manj. Na drugi strani pa je nato Žiga Pance v 52. minuti ukradel plošček pred golom Innsbrucka in podal Gregorju Koblarju, ki je znižal na 2:3. Toda preobrata le ni bilo, tudi zaradi napake domačih v zadnji minuti: ko so skušali vratarja zamenjati z dodatnim igralcem, so imeli na ledu šest igralcev in dobili kazen, kar je Innsbruck izkoristil in obdržal tesno vodstvo.

To je bila zadnja domača tekma Ljubljančanov do 30. decembra, saj jih zdaj čaka niz petih gostovanj. Prvo že v nedeljo, ko bodo odšli v Szekesfehervar.