Šport > Moto športi
70 ogledov

Krstne stopničke za zmagovalno trojico

Mauro Caviezel Epa
Najboljši slovenec na tekmi je bil Miha Hrobat, ki je z 20. mestom izenačil uvrstitev kariere na superveleslalomih.

Mauro Caviezel je zmagal na superveleslalomu v Val d'Iseru. Dvaintridesetletni Švicar je dočakal svojo prvo zmago v svetovnem pokalu alpskih smučarjev. Prve stopničke sta z drugim oziroma tretjim mestom osvojila Norvežan Adrian Smiseth Sejersted ter Avstrijec Christian Walder. Najhitrejši Slovenec je bil Miha Hrobat na 20. mestu.

Savojske Alpe gostijo uvodni tekmi sezone v hitrih disciplinah. Na progi Oreiller-Killy so se alpski smučarji najprej pomerili v superveleslalomu. V nedeljo bo nato na sporedu še smuk.

Najhitreje je idealno superveleslalomsko linijo s časom 1:01,34 minute ubral predstavnik švicarske reprezentance Caviezel, ki je po desetih uvrstitvah na stopničke dočakal prvo zmago.

Caviezel je poskrbel za široke nasmeške v švicarskem taboru, saj je po Carlu Janki po 12 letih na najvišji stopnički zmagovalnega odra na moških tekmah v Val d'Iseru znova Švicar. Janka je takrat dobil veleslalom, Caviezel pa je postal tretji Švicar s superveleslalomsko zmago na tem prizorišču po Stevu Locherju (1990) in Petru Müllerju (1982).

Caviezel je daleč od tega, da bi bil neznano ime v svetovnem pokalu. Konec minule sezone je osvojil superveleslalomski seštevek. Lastnik malega kristalnega globusa v seštevku discipline je postal, ne da bi v sezoni pred tem osvojil en superveleslalom.

Za tri točke je ugnal Avstrijca Vincenta Kriechmayrja, ki je sezono hitrih disciplin odprl s petim mestom (+0,77). Pred njega se je uvrstil Američan Travis Ganong (+0,76).

Sejersted je bil v Val d'Iseru celo na robu senzacije, saj je za prvim mestom zaostal zgolj desetinko, zaostanek Walderja na tretjem mestu je znašal 54 stotink sekunde.

miha hrobat | Avtor: Epa Epa
Od slovenskega kvarteta je lahko z uvodno tekmo zaradi pandemije novega koronavirusa zapoznele sezone v hitrih disciplinah zadovoljen le Hrobat.

Petindvajsetletni Kranjčan bi lahko iztržil celo več. Ob drugem merjenju vmesnega časa je imel četrti najhitrejši čas. Končni zaostanek 1,22 sekunde pa mu je prinesel peto uvrstitev v najboljšo dvajseterico v svetovnem pokalu.

Z 20. mestom je ponovil svoj najboljši superveleslalomski dosežek, ko je bil pred dvema letoma (14.12.2018) 20. na superveleslalomu v Val Gardeni.

Hrobat je superveleslalomski talent kazal že v mladinski konkurenci, marca 2015 je v Hafjellu na Norveškem osvojil naslov mladinskega svetovnega prvaka v tej disciplini.

Boštjan Kline, ki je bil pred štirimi leti v Val d'Iseru celo peti v superveleslalomu, je vsaj častno točko na 34. mestu (+2,01) zgrešil za 35 stotink sekunde. Klemen Kosi (+2,10) in Martin Čater (+2,54) sta pristala na 37. oziroma 43. mestu.