14 ogledov

Márquez do druge zaporedne zmage

marc marquez
1/4
Španec Marc Márquez je zmagovalec dirke za VN ZDA v razredu motoGP. V Laguni Seci je drugo mesto osvojil Stefan Bradl, tretje pa Valentino Rossi.

Španec Marc Márquez je zmagovalec dirke za VN ZDA. Vodilni v skupnem seštevku prvenstva motoGP je na najvišjo stopničko stopil drugič zapored.

Drugo mesto je pripadlo Nemcu Stefanu Bradlu, ki je bil najhitrejši na sobotnih kvalifikacijah, tretje mesto pa si je privozil italijanski veteran Valentino Rossi. Za Rossijem je v cilj pripeljal Španec Alvaro Bautista, peto oziroma šesto mesto pa sta osvojila Španca Dani Pedrosa in Jorge Lorenzo.

Dirko sta najbolje začela Bradl, ki je zadržal vodstvo, in Rossi, ki se je s četrtega prebil na drugo mestu. V četrtem krogu je Márquez prehitel Rossija, nato pa sta se z Bradlom začela oddaljevati.

V ozadju sta se borila poškodovana Lorenzo in Pedrosa, dvoboj pa je pripadel slednjemu, ki je svojega rojaka prehitel v enajstem krogu. Tri kroge kasneje je Márquez švignil mimo Bradla in prevzel vodsto, ki ga ni več izpustil iz rok, Rossi pa se je uspešno ubranil Bautiste in zadržal tretje mesto. Bradl je zabeležil najboljšo uvrstitev v svoji karieri, saj se je prvič uvrstil na stopničke na dirki v razredu motoGP.

"Zelo sem vesel, da mi je uspelo zmagati na novem dirkališču. Cel teden sem se počutil odlično in na koncu vse skupaj pretvoril v zmago. Prijetno je oditi na odmor s takšno prednostjo v skupnem seštevku," je dejal Marquez.

V skupnem seštevku je Marquez še povečal svojo prednost in ima po novem 163 točk. Drugi je Dani Pedrosa (147), tretji pa Jorge Lorenzo (137). Valentino Rossi na četrtem zaostaja 46 točk (117), točno manj od Italijana pa ima Cal Crutchlow (116).