Šport > Moto športi
435 ogledov

Márquez po stopinjah slavnejšega brata

alex marquez Epa
Mlajši brat najboljšega motociklista na svetu je osvojil svoj prvi naslov svetovnega prvaka v razredu moto2.

Alex Márquez, voznik ekipe Kalex, je v Sepangu za 0,758 sekunde zaostal za zmagovalcem, Južnoafričanom Bradom Binderjem, in ima dirko pred koncem SP 262 točk ter s tem neulovljivo prednost. Binder (KTM) jih ima 234 in ne more več priti na prvo mesto, tretji v seštevku je Švicar Thomas Lüthi (Kalex, 230), ki je bil tretji tudi na VN Malezije.

"Moje sanje so se uresničile," je takoj po tekmi kratko dejal Alex Márquez.

maverick vinales MotoGP Šport Vinales v španskem dvoboju ugnal svetovnega prvaka

alex marquez | Avtor: Epa Epa

Italijan Lorenzo Dalla Porta (Honda) je slavil v najšibkejšem razredu moto3, kjer je že pred tem osvojil naslov svetovnega prvaka. Bil je 0,410 sekunde pred Špancem Sergiom Garcio (Honda), tretji je bil drugi Španec Jaume Masia (KTM, +0,803).

Lorenzo Dalla Porta je v točkovanju SP zbral 279 točk, drugi je Španec Aron Canet (KTM), ki jih ima 190, tretji pa Italijan Tony Arbolino (Honda) s 175 točkami.

Zadnja dirka sezone SP bo 17. novembra, ko bo na programu VN Valencie.