Šport > Moto športi
6 ogledov

Stoner spektakularno padel

stoner indianapolis Reuters
Na kvalifikacijah za VN Indianapolisa je bil najhitrejši dirkač Honde Dani Pedrosa. Iz drugega štartnega mesta se bo pognal Jorge Lorenzo, tretji pa je bil Andrea Dovizioso. Boj za štartna mesta je zaznamoval spektakularen padec Caseya Stonerja, zaradi katerega je moral Avstralec v bolnišnico.

dani pedrosa honda vn indianapolisa | Avtor: Reuters Reuters
Na kvalifikacijah pred nedeljsko 11. dirko sezone motociklističnega prvenstva je v ameriškem Indianapolisu je padel svetovni prvak Avstralec Casey Stoner. Dirkača Honde so zaradi bolečin v gležnju odpeljali na zdravniški pregled, za zdaj pa še ni znano, kako huda je poškodba. Avstralec je padel v enem od zavojev dirkališča, ki je zgrajeno znotraj znamenitega ovala v Indianapolisu, ter spektakularno poletel prek svojega motorja, nato pa precej trdo pristal na tleh. Zdravniki so sprva sumili na zlom desnega gležnja, nato pa se je izkazalo, da si je dirkač Honde natrgal vezi. Stoner je lani na dirki v Indianapolisu zmagal, letos pa je po desetih dirkah v SP na tretjem mestu s 173 točkami za Špancema Jorgejem Lorenzom (205) in Danijem Pedroso (182).