203 ogledov

Svetovni prvak zaostal za rojakom

Marco Bezzecchi Profimedia
Bezzecchiju sprinterska dirka v Assnu.

Italijan Marco Bezzecchi (Ducati-VR46) je zmagovalec sprinterske preizkušnje kraljevskega razreda motoGP na dirki svetovnega prvenstva v motociklizmu za veliko nagrado Nizozemske v Assnu. Drugi je bil njegov rojak in branilec naslova Francesco Bagnaia (Ducati), tretji pa Francoz Fabio Quartararo (Yamaha).

"Počutim se odlično že ves konec tedna. Na začetku sem sicer naredil napako in izgubil dve mesti, toda nato sem našel ritem. To prizorišče je zame res lepo, tako da se veselim še jutrišnje dirke," je dejal Bezzecchi.

Sprva je po 13 krogih na tretjem mestu končal Južnoafričan Brad Binder (KTM), a dobil kazen dolgega kroga in je padel na peto mesto. Predenj se je prebil še Španec Aleix Espargaro (Aprilia).

V prvenstvu še vedno vodi Bagnaia, ki ima 20 točk prednosti pred Špancem Jorgejem Martinom (Ducati). Ta je bil danes šesti.

Bezzecchi je bil najhitrejši že v kvalifikacijah, Bagnaia je bil drugi, tretji pa še en Italijan Luca Marini (Ducati-VR46), ki je bil na sprinterski dirki deseti.

V nedeljo dirkače čaka klasična dirka, ki se bo začela ob 14. uri.