Šport > Moto športi
16 ogledov

Webber več kot sekundo in pol hitrejši

mark webber EPA
Dirkač Red Bulla Mark Webber je zmagovalec uvodnega dne zadnjih testiranj pred začetkom sezone formule 1 v Barceloni. Avstralec je za več kot sekundo in pol prehitel Lewisa Hamiltona (Mercedes), tretji pa je bil Jean-Eric Vergne (Torro Rosso). Sebastian Vettel (Red Bull) in Fernando Alonso (Ferrari) nista nastopila.

Webber in Hamilton sta se nekajkrat izmenjala na vrhu lestvice, potem pa je dirkač Red Bulla sedem minut pred koncem testiranja postavil čas 1:22;693, ki se mu ostali niso več uspeli približati. Hamilton, ki je dosegel drugi čas, je odpeljal kar 113 krogov - več kot katerikoli drug dirkač. ''Zjutraj je bila steza zelo mokra, a na srečo se je do popoldanskih ur že posušila, tako da smo lahko dostojno dirkali. Fantje so opravili odlično delo in zelo sem vesel, da skupaj napredujemo. Uživam v delu z vsemi in veselim se vikenda,'' je povedal svetovni prvak iz leta 2008.

Zadovoljen je bil tudi Jean-Eric Vergne, ki je odpeljal 59 krogov in s Toro Rossom postavil tretji čas. ''Avto se dobro odziva na mokri in suhi stezi. Dan ni bil najboljši, saj zaradi dežja nismo mogli postoriti vsega, vendar se zavedamo, da imajo ostali podobne težave'' je povedal Vergne.

Felipe Massa je s Ferrarijem odpeljal 112 krogv - enega manj od Hamiltona -, večino časa pa je posvetil testiranju aerodinamike. Brazilec je postavil osmi čas.