3230 ogledov

Zdaj tudi uradno, suspendirani Vinales zapušča Yamaho

maverick vinales Profimedia
Španec Maverick Vinales bo v prihodnji sezoni dirkal za Aprilio.

Španski motociklist kraljevskega razreda motoGP Maverick Vinales, ki ga je njegovo lastno moštvo Yamaha suspendiralo pred dirko velike nagrade Avstrije minuli vikend, že ima novega delodajalca.

Kot so danes sporočili iz italijanske ekipe Aprilia, se bo Vinales pridružil naslednjo sezono.

vinales Prekinil molk Šport Suspendirani zvezdnik skesano: "Žal mi je, naredil sem napako"

"Aprilia ob vrnitvi v motoGP pozdravlja velikega prvaka, ki se je pridružil Aleixu Espargaru: dobrodošel, Maverick!" je v sporočilu za javnost zapisalo italijansko moštvo.

Šestindvajsetletni Vinales, ki je bil leta 2013 prvak razreda moto3, je z Aprilio podpisal enoletno pogodbo z možnostjo podaljšanja še za nadaljnje leto.

V kraljevskem razredu je Španec, ki je to sezono dobil uvodno dirko v Katarju, osvojil devet dirk za veliko nagrado, osvojil 13 najboljših startnih položajev in 28-krat končal na zmagovalnem odru.