18 ogledov

Nadal nadaljuje z "atomskim" tenisom

Serena Williams US Open OP ZDA grand slam drugi krog EPA
Italijanka Sara Errani je v drugem krogu US Opna kot do sedaj najvišje postavljena igralka izpadla proti rojakinji Flavii Pennetti. Prva nosilka Serena Williams s 6:3 in 6:0 boljša od Kazahstanke Galine Voskoboeve.

Četrta nosilka Sara Errani je morala torbo na stadionu Arturja Asha pospraviti po vsega 71 minutah igre. Lanskoletna polfinalistka je letos veljala za tiho favoritko, po zmagi brez izgubljene igre proti Avstralki Olivii Rogowski pa so njene možnosti še poskočile.

Toda nepostavljena rojakinja Flavia Pennetta ni imela milosti in izkoristila medsebojno poznanstvo za presenetljivo zmago, medtem ko Erranijevi ostajajo le še dvojice, kjer z Roberto Vinci brani lanskoletni naslov.

Serena koraka dalje

Prva nosilka Serena Williams je na poti proti ubranitvi naslova vknjižila še drugo zanesljivo zmago. V četrtek je zmlela Kazahstanko Galino Voskoboevo s 6:3 in 6:0 ter se brez težav uvrstila v tretji krog. Hladne in malce vetrovne razmere so ji na velikem stadionu sprva povzročale nekaj težav, a je Williamsova na koncu dobila deset od zadnjih enajstih iger za enourno zmago.

31-letna igralka je na letošnjem turnirju izgubila le štiri igre, Voskoboevo pa je v drugem nizu ustavila pri vsega devetih točkah. Mlajšo od obeh sester Williams zdaj čaka njena rojakinja Jaroslava Švedova, ki je že prej izločila Avstrijko Patricio Mayr-Achleitner.

Federer in Ferrer rutinirano

Roger Federer je z rutinsko zmago 6:3, 6:2 in 6:1 po najboljšemu slovenskemu igralcu Gregi Žemlji v četrtek odpravil še Argentinca Carlosa Berlocqa. Vse kaže, da se bo Švicar v četrtfinalu res udaril s Špancem Rafaelom Nadalom, petkratni prvak pa je na stadionu Arturja Asha potreboval le 95 minut.

17-kratnega zmagovalca na turnirjih za grand slam, po seriji slabih rezultatov letos šele sedmega nosilca v Flushing Meadowsu, zdaj čaka zmagovalec obračuna med Samom Querreyem in Adrianom Mannarinom

Četrti nosilec David Ferrer je izgubil niz proti rojaku Robertu Bautisti Agutu, a ga na koncu vseeno zanesljivo odpravil s 6:3, 6:7 (5), 6:1 in 6:2. Razen izgubljenega drugega niza po podaljšani igri Ferrer ni imel težav z nadaljevanjem izvrstne serije na največjih turnirjih, na katerih je že 15-krat zapored prišel vsaj do tretjega kroga, petkrat v polfinale (tudi lani v NY) in enkrat v finale, letos v Roland Garrosu.

17 zaporedna zmaga Nadala na trdi podlagi

Španec Rafael Nadal, ki je bil zaradi poškodbe odsoten kar sedem mesecev, v New Yorku nadaljuje z atomskim tenisom. V 2. kolu je proti Brazilcu Rogeriu Dutri Silvi v 93 minutah oddal le tri igre (6:2, 6.1 in 6:0). Nadal je izgubil le eno igro na svoj servis, v statistiko pa je vknjižil kar 30 "Winnerjev".

"Ko se vračaš po dolgotrajni poškodbi, moraš za zmage delati še bolj trdo. Prav vsak dan moraš imeti pravi pristop," pravi zmagovalec 12 turnirjev za grand slam, ki je v New Yorku slavil leta 2010.

Španec je v letu 2013 izgubil le trikrat, zmagal pa že 55-krat. Drugi igralec sveta se bo v 3. kolu pomeril s Hrvatom Ivanom Dodigom.