683 ogledov

Nika Prevc po bratovih stopinjah

peter prevc domen prevc EPA
Nika Prevc, sestra Petra, Domna in Ceneta Prevca, je prepričljivo osvojila prvo mesto na državnem prvenstvu v kategoriji deklic do 11 let.

Družina Prevc je pravi skakalni fenomen, kar ob izjemnih uspehih najstarejšega Petra, kakršnim v Sloveniji nismo bili priča vse od Primoža Peterke, potrjuje tudi mlajša članica trenutno najbolj priljubljene športne družine pri nas.

Desetletna Nika Prevc je pred dnevi nastopila v Sebanjah na državnem prvenstvu v smučarskih skokih in pometla s konkurenco.

Drugo mesto v kategoriji deklic do 11 let je osvojila Tinkara Komar, tretje pa Jerica Jesenko.

Nika, ki tekmuje za smučarski klub Triglav Kranj, je v prvi seriji skočila 23,5 metra, v finalni pa pol metra manj, s čimer je zabeležila najboljša skoka obeh serij. Za Niko je bil to že drugi naslov državne prvakinje.

Ob takšnem podmladku se za bodoče uspehe slovenskih smučarskih skokov res ni treba bati.