Arsenal v velikem derbiju čez City

Arsenal, Manchester City, Olivier Giroud
1/9
Nogometaši Arsenala so v velikem derbiju Premier Leagu premagali Manchester City in se vodilnemu Leicester Cityju približali na dve točki zaostanka.

Čeprav Leicester City ne kaže znakov popuščanja, še vedno le redki uvrščajo lisice med favorite za naslov prvaka. Po doslej prikazanem sta po mnenju mnogih kandidata za lovoriko predvsem Arsenal in Manchester City. Tekma na stadionu Emirates je bila tako izjemno pomembna, topničarji pa so z zmago 2:1 tekmecu zdaj ušli za štiri točke.

Dvoboj je sicer podjetneje začel City, a si pravih priložnosti ni priigral. Nato pa je sledil hiter protinapad, po izjemni podaji Sergia Agüera je sam pred Petra Čecha prišel Kevin De Bruyne, vendar za las streljal mimo domačih vrat. Belgijec je bil nekoliko sebičen, saj sta ob njegovem strelu bila odlično postavljena Aguero in David Silva.

Kazen za zapravljeno priložnost je sledila že v naslednjem napadu. Mesut Özil je v kazenskem prostoru našel Thea Walcotta, ta je žogo nato popeljal na rob kazenskega prostora in z lepim udarcem z leve strani diagonalno zadel malo mrežico. Ko je že kazalo, da bosta ekipi s tem rezultatom odšli na odmor, je gostujoči branilec Eliaquim Mangala slabo podajal, do okroglega usnja je prišel Walcott, ga hitro poslal do Özila, ta pa je ž s 15 asistenco v sezoni našel Olivierja Girouda, Francoz je žogo poslal med nogama Joa Harta za 2:0.

V drugem polčasu je bil City precej več pri žogi, a iz protinapadov so grozili predvsem topničarji. Dve lepi priložnosti je zamudil Joel Campbell, ob strelu Aarona Ramseyja, ki je žogo želel poslati preko Harta, pa je ta vratarja zadela v glavo.

Domači so mirno ohranjali vodstvo do 82. minute, ko je s fantastičnim strelom s 17 metrov zadel Yaya Toure. Vezist iz Slonokoščene obale je dvakrat izmenjal podajo z nekdanjim članom Arsenala Bacaryjem Sagnajem, nato pa se odločil za natančen in ne močan strel, žoga pa je zadela sam desni kot Čechovih vrat. Ramsey je imel že v naslednji minuti izjemno priložnost, da znova oddalji Arsenal na varno razliko, a se očitno v dvoboju s Hartom ni mogel odločiti za strel ali podajo do Walcotta. City je nato pritiskal, Laurent Koscielny je v zadnjem hipu podstavil nogo pri strelu Wilfrieda Bonyja, a se rezultat ni več spremenil.

V zadnjih dveh primerih, ko je Arsenal ob božiču zasedal drugo mesto, je na koncu sezone postal angleški prvak.