330 ogledov

Azzurri za obliž na rano ugnali rdeče vrage

Domenico Berardi Italija Belgija Liga narodov Epa
Domačini so

Nogometna reprezentanca Italije je osvojila končno tretje mesto v drugi izdaji evropske Lige narodov. Domača izbrana vrsta je v Torinu ugnala Belgijo (2:1).

Italija je imela v dvoboju za tretje mesto ves čas terensko premoč, najlepšo priložnost pa so v prvem polčasu imeli gosti, ko bi moral za vodstvo zadeti Alexis Saelemaekers.

V drugem je Italija hitro povedla, ko je po odbiti žogi v 47. minuti z roba kazenskega prostora zadel Nicolò Barella. V 65. minuti je uspešno enajstmetrovko izvedel Domenico Berardi za 2:0, v 86. pa je končni izid postavil Charles de Ketelaere.

Prva izdaja lige narodov je pred dvema letoma pripadla Portugalcem.

Adrien Rabiot Okužba Šport Hud udarec za Francoze, pred finalom ostali brez velikega zvezdnika