15 ogledov

Barcelona zavzela Santiago Bernabeu

el clasico real barcelona sanchez
1/12
El Clasico med Realom in Barcelono v Madridu je v 16. kolu španske lige upravičil vso svojo dramatičnost. Na koncu je s 3:1 slavila Barcelona, čeprav je Real povedel že v 21. sekundi.

Zadetek Cesca Fabregasa z glavo po podaji Danija Alvesa je okronal zmago Barcelone s 3:1 na El Clasicu, slovitem dvoboju z Realom, ki se je tokrat igral v Madridu. Za domače se je tekma začela sanjsko, saj so povedli – verjeli ali ne – v 21. sekundi. Po napaki Victorja Valdesa je Real v vodstvo popeljal Karim Benzema. Za izenačenje je v veliki meri zaslužen Lionel Messi, ki je imenitno pripravil strel Alexisu Sanchezu v 30. minuti. Drugi gol se je rodil po strelu Xavija – ta je igral svojo 600. tekmo za Barcelono –, ki mu je Marcelo spremenil smer in žoga se je skotalila v vrata Ikerja Casillasa.

To je bila za Pepa Guardiolo osma zmaga na 12 večnih derbijih, kolikor jih je doživel na klopi Barcelone. Njegovo moštvo in Real imata oba po 37 točk, a ima beli balet še tekmo v dobrem. Omenjeni poraz je končal Realov 10 tekem trajajoči niz ligaških zmag.