18 ogledov

Birsa z dvema goloma potopil Inter

Valter Birsa EPA Birsa je bil član Chieva od leta 215 do 2019.
Odigrano je bilo 1. kolo v Serie A, izjemno pa se je ob zmagi nad Interjem izkazal član Chieva Valter Birsa.

Klub iz Verone je ozjemno startal v novo sezono, na domači zelenici so leteči oslički z 2:0 premagali Inter. Ključni mož za zmago je bil strelec obeh zadetkov Valter Birsa, ki je v drugem polčasu dvakrat premagal rojaka Samirja Handanovića. Birsa je bil zamenjan v 86. minuti, njegov odhod z zelenice pa so domači navijači bučno pospremili. Pri Chievu je vseh 90 minut odigral tudi branilec Boštjan Cesar.

Že v soboto se je z asistenco izkazal Josip Iličić, ki pa ni uspel preprečiti poraza Fiorentine pri Juventusu. Stara dama je slavila z 2:1. Brez točk je ostal tudi povratnik v Serie A Luka Krajnc. Mladi slovenski nogometaš je obsedel na klopi, njegov Cagliari pa je klonil na gostovanju pri Genoi z 1:3. Nogometaši iz Sardinije so sicer do 78. minute vodili z 1:0, nato pa so v desetih minutah prejeli tri zadetke.

Neuspešen uvod v novo sezono je imel tudi Jasmin Kurtić, Atalanta je doma s 3:4 klonila proti Laziu. Kurtić je igro zapustil v 86. minuti pri rezultatu 2:3. Brez minutaže je pri Palermu ostal Siniša Anđelkovič, Siciljanci pa so pred domačimi gledalci izgubili z 0:1 proti Sassuolu. Milan je s tremi zadetki Kolumbijca Carlosa Bacce doma s 3:2 premagal Torino, glavni junak dvoboja pa je bil mladi vratar rdeče-črnih Gianluigi Donnarumma, ki je v 96. minuti zaustavil strel gostov z enajstmetrovke.