20 ogledov

Birsa zabil prvakom

Valter Birsa je v letošnjem francoskem prvenstvu zabil pet zadetkov. (Foto: Reut
1/10
V 17. kolu Ligue 1 je nase znova opozoril slovenski reprezentant Valter Birsa, ki je z zadeto enajstmetrovko svojemu Auxerru prinesel točko proti aktualnemu prvaku Marseillu (1:1).

Valter Birsa potrjuje, da v zadnjem času igra v življenjski formi. Tokrat je nekdanji član HiT Gorice Auxerrju s svojim četrtim prvenstvenim zadetkom prinesel veliko točko proti Marseillu. Birsa je bil natančen iz najstrožje kazni, ki jo je zakrivili Stephane Mbia in moral zaradi prekrška tudi predčasno zapustiti igrišče. Auxerre kljub temu, da je imel del prvega in cel drugi polčas na igrišču igralca več ni znal izkoristiti številčne premoči, tako da se je srečanje končalo z neodločenim izidom 1:1. Aktualne prvake je v vodstvo že v 8. minuti popeljal Loic Remy.

Vodilni Lille je do zmage proti zadnjemu Arles-Avignonu prišel šele v 90. minuti obračuna, ko je bil natančen Melo (1:0). Tudi drugouvrščeni PSG je do novih treh točk prišel v zadnjem delu obračuna proti Valenciennesu, saj je Nene svoj drugi zadetek in hkrati zmagoviti zadetek zabil šele v 84. minuti (2:1).