44 ogledov

Chelsea dobil derbi, Tottenham se je izvlekel

Eden Hazard, Chelsea EPA
V velikem derbiju kola je Chelsea doma z 2:1 ugnal Manchester City in ohranil prednost pred Tottenhamom.

Manchester City je na gostovanju v Londonu prevladoval v strelih (17:10), v strelih na gol (7:4), v kotih (9:2) in posesti žoge (61%:39%), a vseeno klonil proti domačim. Ti so slavili z 2:1 in imajo tako še vedno sedem točk prednosti pred prvim zasledovalcem na lestvici, Manchester City pa počasi izpada iz boja za lovoriko.

Gostitelji so sicer povedliže v deseti minuti. Eden Hazard je streljal proti golu, žoga pa se je zanj srečno odbila od branilca Vincenta Kompanyja in ukanila gostujočega vratarja Willyja Caballera. Na drugi strani zelenice si je še večjo napako privoščil domači vratar Thibaut Courtois, ki je slabo izbijal žogo, prestregel jo je David Silva. Španec je stekel proti golu, njegov strel je Courtois še uspel ubraniti, vendar se je žoga odbila na nogo Sergia Agüera, ki jo je mirno poslal v mrežo.

A domači so v 35. minuti znova vodili. Po prekršku Fernandinha nad Pedrom je bila dosojena enajstmetrovka. Izvedel jo je Hazard, Cabellero je strel ubranil, a se je okroglo usnje tokrat prijazno odbilo nazaj do Belgijca, ki je v drugo le zadel v polno.

City je imel v drugem polčasu lepše priložnosti, a se rezultat ni spremenil tudi ob strelu Kompanyja, ki je zatresel prečko, John Stones pa je v sodnikovem dodatku z bližine po kotu z nogo žogo poslal preko okvirja vrat.

Spursi v zadnjih minutah do preobrata

Na tekmi med Swanseajem in Tottenhamom je dolgo kazalo, da bo Chelsea sicer povečal prednost pred zasledovalci, a je nato Londončanom uspel senzacionalen preobrat. V zadnjih nekaj minutah so zabili trikrat in iz zaostanka z 0:1 prišli do zmage s 3:1.

Spursom jo je z golom iz bližine že v 11. minuti zagodel njihov nekdanji krilni igralec Wayne Routledge, nato pa so gostje vseskozi pritiskali za izenačenje. Domači so se dobro branili, ob lepih priložnostih pa so bili nogometaši Tottenhama neučinkoviti. A to se je spremenilo v zadnjih minutah dvoboja. Po predložku Christiana Eriksena je v 88. minuti najprej v polno zadel Dele Alli, v sodnikovem podaljšku pa sta se med strelce vpisala še Son Heung-min in Eriksen.

Zdrs Liverpoola, Arsenal zanesljivo

Če se je v boju za visoka mesta izvlekel Tottenham, pa je tokrat spodrsnilo Liverpoolu, ki je pred domačimi gledalci le remiziral z Bournemouthom z 2:2. Češnje so na Anfieldu povedle po veliki napaki Georginia Wijnalduma, ki je vračal žogo vratarju Simonu Mignoletu, a je bil pred slednjim hitreje pri žogi Benik Afobe. Gostje so blizu povišanja vodstva prišli ob strelih Marca Pugha in Joshue Kinga, a je nato na drugi strani izenačil Philippe Coutinho, ki je izkoristil lepo podajo Roberta Firmina v kazenski prostor.

V 59. minuti je Divock Origi z glavo poskrbel za 2:1, a je Anfield nato utišal nekdanji mladinec Manchester Uniteda King. Norvežan je zadel v 87. minuti, to pa je bil njegov deveti zadetek na zadnjih desetih klubskih tekmah.

Mesut Özil | Avtor: EPA EPA

Arsenal je z zanesljivo zmago s 3:0 nad West Hamom na lestvici na petem mestu prehitel Manchester United, ta je v izdihljajih torkove tekme doma iztržil remi proti Evertonu (1:1). Topničarji so prevladovali že v prvem polčasu, a so odpor mestnih tekmecev strli šele po uri igre. Mesut Özil je v 58. minuti z diagonalnim strelom zadel z roba kazenskega prostora, le nekaj minut kasneje pa je s podajo v kazenski prostor našel Thea Walcotta, ki je s prve zadel za 2:0. Domači so si iz minute v minuto pripravljali priložnosti, piko na i pa je k zmagi posatavil Olivier Giroud z izjemnim strelom v malo mrežico. Na tekmi se sicer ni ravno izkazal sodnik Martin Atkinson, ki bi moral dosoditi tri enajstmetrovke za Arsenal, a je njegova piščalka na presenečenje vseh vselej ostala nema.