21 ogledov

City zanesljiv, zdrs Uniteda

Yaya Toure Manchester City West Ham EPA
V elitni angleški ligi so v sredo odigrali tri tekme 23. prvenstvenega kola.

Do zanesljive zmage je na gostovanju pri West Hamu prišel Manchester City (0:4), slednji za vodilnim Chelseajem sedaj zaostaja za deset točk. West Ham je ostal v sredini razpredelnice.

Večino dela so varovanci Pepa Guardiole opravili že v prvem polčasu, ko so zabili tri gole. V 17. minuti je po protinapadu udaril Kevin de Bruyne, v 21. je iz bližine zadel David Silva, pred polčasom je prednost na podoben način povišal nedavni prišlek iz Brazilije Gabriel Jesus. Končni izid je sredi drugega polčasa z bele točke postavil Yaya Touré.

Tigri ustavili vrage

Na Old Traffordu je gostoval Hull City in v luči boja za obstanek nudil čvrst odpor. "Tigri" so iztržili remi (0:0) in se tekmecem deloma oddolžili za nedavni izpad iz ligaškega pokala.

Manchester United je od začetka dominiral na zelenici, a pobude ni znal unovčiti. V prvem polčasu je švicarski vratar bosanskih korenin Eldin Jakupović preprečil zadetek Zlatana Ibrahimovića in Paula Pogbaja, v drugem pa sta Marcus Rashford in Ibrahimović iz ugodnih situacij merila nenatančno.

Jakupović je nato dobro posredoval še ob poskusu Juana Mate, Hull pa bi kaj lahko odnesel tudi popoln izkupiček, potem ko je Lazar Marković v 86. minuti stresel okvir domačih vrat.

Na edini preostali sredini tekmi sta se Stoke City in Everton razšla z remijem (1:1). Za domače je zadel Peter Crouch v sedmi minuti, izenačil je Ryan Showcross z avtogolom v 39. minuti.