36 ogledov

Čop "rešil" skromni Real

Cristiano Ronaldo Real Madrid Sporting Gijon EPA
Madridski Real je v 13. kolu španskega prvenstva doma stežka premagal Sporting Gijón (2:1).

Letos zaradi poškodb precej okrnjeni Real Madrid (nazadnje je za nekaj mesecev odpadel Gareth Bale) je v nalivu proti Sportingu igral skromno, a vseeno prišel do pomembnih točk, s katerimi se je utrdil na vrhu lestvice.

Srečanje se je sicer začelo odlično za domače, saj je po prekršku nad Lucasom Vázquezom z bele točke že v peti minuti zadel Cristiano Ronaldo. V 18. minuti je po lepem predložku Nacha Portugalec zadel še z glavo in zdelo se je, da je tekma odločena. Toda Asturijci so se v 35. minuti vrnili v igro, po predložku z leve je iznajdljivo zabil Carlos Carmona

V drugem delu je imel Real na voljo nekaj priložnosti za povišanje prednosti, a jih ni izkoristil. Zato pa so bili v 78. minuti blizu izenačenja gostje, ko je Nacho v kazenskem prostoru posredoval neprevidno in zakrivil najstrožjo kazen, toda hrvaški napadalec Duje Čop je z bele točke meril previsoko in Madridčani so prišli do nove zmage.