12 ogledov

Slavljenec potisnil Real na vrh

Alvaro Morata EPA
V zadnji tekmi 9. kola španskega prvenstva je Real Madrid doma stežka premagal Athletic Bilbao (2:1).

Real Madrid je z neprepričljivo zmago na prvem mestu prehitel Sevillo, ki je nekaj ur prej zasedla vrh lestvice po minimalni zmagi nad madridskim Atleticom. Jan Oblak in druščina, ki so pred tokratnim kolom vodili, so s prvega mesta padli kar na peto.

Na stadionu Santiago Bernabeui je v sedmi minuti izgledalo, da bodo gostitelji zlahka osvojili tri točke. Isco se je odlično znašel v dvoboju z gostujočim branilcem, mu odvzel žogo in pred vrati našel samega Karima Benzemaja, ki mu ni bilo težko zadeti za 1:0. A žilavi Baski se niso nameravali predati, njihova igra pa je bila nagrajena v 27. minuti, Sabin Merino je izkoristil podajo Javierja Erasa Gonija.

Real je v nadaljevanju pritisnil, zamudil nekaj priložnosti, zmago pa domačim v 83. minuti prinesel joker s klopi Álvaro Morata, ki je po odličnem predložku Marcela iz drugega poizkusa žogo zbezal izpod vratarjaGorke Iraizoza. Španski reprezentant je tako na najlepši način proslavil svoj 24. rojstni dan. Gostje so nato še enkrat zelo zapretili, ko je po hudi napaki Raphaëla Varaneja sam pred vratarja Keylorja Navasa stekel Iñaki Williams, a izgubil dvoboj z vratarjem.

Sevilla je že pred tem v Andaluziji prišla do zmage, Oblak pa je v vratih Atletica prejel četrti zadetek v sezoni. V 73. minuti je žogo mimo njega poslal Steven N'Zonzi, rojiblancos pa so tekmo končali z desetimi možmi, saj je rdeči karton prejel Koke. To je bil prvi poraz Atletica v tej sezoni.