110 ogledov

Celje hitro pozabilo presenetljiv poraz

Mura : Celje Twitter/NŠ Mura
Nogometaši Brava so v 11. krogu Prve lige Telemach premagali Domžale s 3:2 (2:2), medtem ko je Mura izgubila s Celjem z 0:2 (0:0).

Sobočani, ki so v gosteh dosegli štiri zaporedne zmage, na domačem igrišču v tej sezoni še niso slavili. Tokrat so jih ugnali vodilni Celjani, ki so se pobrali po porazu proti Aluminiju. Izbranci Alberta Riere imajo zdaj 23 točk, tokrat kar anemična Mura na šestem mestu za njimi zaostaja že deset točk.

Prvi polčas ni postregel s posebej nevarnimi akcijami. Ob dokaj previdni predstavi obeh ekip je v 10. minuti še najbolj zagrozil Dardan Shabanhaxhaj, ki je preigraval in prišel do strela v kazenskem prostoru, toda Matjaž Rozman je bil na mestu.

Celjski vratar je moral posredovati tudi po poskusu Nikole Jovićevića z 20 metrov v 32. minuti, medtem ko so sicer posestno dominantni Celjani, ki so tokrat v prvo enajsterico uvrstili skoraj vse svoje "glavne" igralce, bili kolikor toliko nevarni le v 43. minuti s prostega strela na levi strani, a je Mario Kvesić meril premalo natančno.

V 54. minuti pa je Celje povedlo. Aljoša Matko je podal z leve strani v osrčje kazenskega prostora, Mark Zabukovnik pa je z glavo zadel za 1:0. Kaj lahko bi bilo v 62. minuti že 2:0, vendar je strel Jegorja Pruceva obranil Klemen Mihelak.

Mura : Celje | Avtor: Twitter/NŠ Mura Twitter/NŠ Mura

Mura na drugi strani napadalno ni bila nevarna, tudi Matic Maruško se je namesto za strel odločil za preigravanje in podajo v eni redkih obetavnih akcij v 65. minuti.

V 66. minuti je pred Mihelaka prišel Matko, ki je zadel le zunanji del mreže, v 67. pa je Prucev zadel za 2:0, potem ko sta se Mihelak in Borna Proleta, ki je zelo slabo podal nazaj vratarju, poigravala pred lastnimi vrati.

Rus v celjski ekipi je imel še eno priložnost v 79. minuti, a iztržil le kot, pozneje pa so gosti brez težav nadzirali tekmo in jo pripeljali do zanje srečnega konca.

Mura bo v 12. krogu prihodnjo soboto gostovala v Mariboru, Celje pa bo gostilo Bravo.

* Stadion fazanerija, sodniki: Šmajc, Gabrovec, Černe.
* Strelca: 0:1 Zabukovnik (54.), 0:2 Prucev (67.).
* Mura: Mihelak, Kous, Jurišić, Proleta, Dobrovoljc, Trontelj (od 64. Saitoski), Tripi (od 88. Kasalo), Kurtović (od 75. Brkić), Jovićević (od 46. Maruško), Maroša (od 46. Petković), Shabanhaxhaj.
* Celje: Rozman, Milić (od 46. Vuklišević), Nemanič, Zec, Karničnik, Zabukovnik (od 88. Dulca), Kvesić (od 84. Kouter), Bobičanec (od 84. Vrbanec), Preicev, Matko, Edmilson (od 85. Bajde).
* Rumeni kartoni: Dobrovoljc; Bobičanec, Prucev.
* Rdeči karton: /.

Črna serija Domžal se nadaljuje

Bravo je v dvoboj z Domžalami vstopil kar nekoliko v strahu glede na zadnje medsebojne tekme. Šiškarji namreč Domžalčanov niso premagali na zadnjih osmih tekmah. Tekma se je tudi začela po domžalskih notah s hitrim vodstvom, a je domačim uspelo tudi po nekaj zelo lepih zadetkih preobrniti izid in vpisati tri točke. S temi so izbranci Aleša Arnola vsaj začasno skočili na tretje mesto, Domžale po četrtem porazu na zadnjih petih tekmah ostajajo sedme.

Že ob izteku prve minute so sicer zaradi poškodb zdesetkane Domžale povedle, ko je po podaji Filipa Stuparevića s prostega strela z glavo zadel Benjamin Markuš. Ta je žogo v visokem loku usmeril čez Matijo Orbanića. Ta je moral nekaj minut pozneje še enkrat posredovati, Bravo pa je prvič zagrozil v 20. minuti. Takrat je Matej Poplatnik odvzel žogo Zeniju Husmaniju, prišel do strela v kazenskem prostoru, Gašper Tratnik pa je preprečil izenačenje.

V 28. minuti se je za strel s skoraj 30 metrov odločil 17-letni Luka Topalović, ki pa je le za malo zgrešil cilj, je bil pa osem minut pozneje natančnejši Jakoslav Stanković. Martin Pečar je žogo oddal na rob kazenskega prostora, od koder je močno in natančno meril Stanković za 1:1.

Še lepši zadetek pa je že v 38. minuti dosegel Pečar, ta je po podaji Matije Kavčiča iz kota z desne strani sam ostal na vrhu kazenskega prostora, od koder je z volejem žogo poslal pod stičišče prečke in vratnice za 2:1. Za Kavčiča je bila to šesta podaja v sezoni, s čimer je najboljši v ligi v tem elementu.

To pa ni bil zadnji lep zadetek v prvem delu, še enega je za izenačenje na 2:2 V 43. minuti dosegel Jošt Pišek, ko je prav tako poslal žogo v zgornji kot s prostega strela z 18 metrov. Blizu še enemu pa je bil tudi Matic Ivanšek, ki pa je v 45. minuti zadel vratnico.

V 51. minuti je Lan Štravs po kotu z desne strani iz bližine zadel z nogo za 3:2. Strateg gostov Dušan Kosić je poskusil z menjavami priti do ugodnejšega razpleta, v 73. minuti bi Domžalčani do njega tudi lahko prišli, toda Gašper Trdin in Kavčič sta blokirala strela Markuša in Stuparevića iz bližine.

Tako sta ohranila prednost zadetka, ki je ostala do konca tekme, čeprav je bil Trdin v 74. minuti blizu četrtemu Bravovemu golu, a je zadel zunanji del mreže po posredovanju Tratnika, isti igralec pa je poskusil še v sodniškem dodatku, a je bil tudi takrat neuspešen.

Bravo bo v 12. krogu prihodnjo soboto gostoval v Celju, Domžale pa bodo dan pozneje gostila Rogaško.

* Stadion Žak, sodniki: Obrenović, Praprotnik, Kordež.
* Strelci: 0:1 Markuš (1.), 1:1 Stanković (36.), 2:1 Pečar (38.), 2:2 Pišek (43.), 3:2 Štravs (51.).
* Bravo: Orbanić, Kavčič, Štravs, Gurlica, Španring, Trdin, Selan, Stanković (od 81. Kerin), Ivanšek (od 78. Janjić), Pečar (od 70. Maher), Poplatnik.
* Domžale: Tratnik, Hodžić (od 70. Đapo), Fazlić, Bobarić (od 70. Biggs), Markuš, Husmani, Pišek (od 70. Brecl), Topalović (od 90+1. Marasović), Stuparević, Šturm, Kolobarić (od 46. Offenbacher).
* Rumeni kartoni: Selan; Bobarić, Offenbacher.