75 ogledov

Derbi Juventusu, nov kiks Interja

Paulo Dybala Juventus EPA
V 21. kolu italijanske Serie A je bil v središču pozornosti derbi med Juventusom in Romo, ki je pripadel Torinčanom (1:0). Josip Iličić in Boštjan Cesar sta zadela, branilec Chieva si je prislužil tudi izključitev.

Torinski Juventus po slabem začetku sezone v hrbet gleda le še vodilnemu Napoliju. Aktualni prvaki so si nove tri točke priborili na derbiju proti Romi, za minimalno zmago (1:0) je po podaji Paula Pogbaja v 77. minuti zadel Paulo Dybala.

Roma je bila v prvem polčasu blizu zadetka, a je Alessandro Florenzi iz ugodnega položaja meril čez gol. V drugem polčasu je bil Juve nevarnejši, povsem ob koncu pa bi Roma lahko izenačila s poskusom Miralema Pjanića

Inter ob dve točki

Spet je razočaral Inter. Po vodstvu proti novincu Carpiju po prvem polčasu so črno-modri doma le remizirali z ekipo Vida Belca (1:1).

Čeprav so imeli igralca več, so domači v 92. minuti dopustili izenačujoči zadetek Kevinu Lasagni. Tako Belec kot Samir Handanović sta vso tekmo branila za svoji moštvi.

Pester slovenski dan

Napoli, ki ima pred Interjem že šest, pred Juventusom pa dve točki naskoka, je slavil na gostovanju pri Sampdorii (2:4). Na tretjem mestu, med Juventusom in Interjem, je Fiorentina (tako kot Inter ima 41 točk). Toskanci so s pomočjo mojstrskega zadetka Josipa Iličića doma ugnali Torino (2:0). Gorenjec je igral do 67. minute.

Zanimiv dan je za Boštjanom Cesarjem. Slednji je po prostem strelu Valterja Birse z glavo Chievo popeljal v vodstvo na gostovanju pri Laziu, v 47. minuti pa je dobil svoj drugi rumeni karton, kar je botrovalo visoki zmagi Rimljanov (4:1). "Leteči osli" bi se v končnici tekme lahko vrnili v igro, a je Alberto Paloschi zgrešil enajstmetrovko pri izidu 3:1. Birsa je igral do 66. minute.

Cela tekma za Struno

Celotno tekmo je za Palermo odigral Aljaž Struna in se veselil domače zmage nad Udinesejem (4:1). Siniša Anđelković je prestajal kazen zaradi rdečega kartona, njegovo mesto v obrambi pa je zasedel prav Struna.

Bologna je rahlo presenetljivo slavila na gostovanju pri Sassuolu (0:2), Verona pa še naprej ostaja brez zmage, tokrat je doma remizirala z Genoo (1:1).

Že v soboto sta se z remijem razšla tudi Empoli in AC Milan (2:2) ter Frosinone in Atalanta (0:0). Za slednjo je Jasmin Kurtić odigral celotno tekmo.