31 ogledov

Drama v Glasgowu, trije goli v zadnjih minutah

Harry Kane EPA
Tekma v Glasgowui je bila za Škote proti Angliji že izgubljena, nato dobljena in nazadnje neodločena. V sodnikovem podaljšku je za končnih 2:2 zadel kapetan Anglije Harry Kane. Visoko zmago s kar 7:0 so vpisali Nemci proti San Marinu.

V kvalifikacijah za uvrstitev na svetovno nogometno prvenstvo 2018 sta v skupini F ob tekmi med Slovenijo in Malto, ki so jo z 2:0 dobili Slovenci, danes na sporedu še preostala dvoboja šestega kroga. Anglija in Škotska sta svoj sosedski obračun že končali, izid pa je bil neodločen 2:2, zvečer ob 20.45 pa bo še tekma Litva - Slovaška.

Po prvem polčasu brez zadetkov je za vodstvo gostov v 70. minuti poskrbel rezervist Alex Oxlade-Chamberlain, ki je v igro vstopil le pet minut prej. Član Arsenala je dolgo časa držal žogo v svojih nogah, se v kazenskem prostoru domačih naposled otresel branilcev in sprožil za 0:1 na Hampden Parku.

A Škoti se niso predali, v 87. minuti pa je za izenačenje poskrbel Leigh Griffiths. Isti igralec je nato le tri minute pozneje poskrbel za popoln preobrat in škotsko vodstvo z 2:1. Oba zadetka je dosegel po izjemnih prostih strelih, enkrat je Joa Harta premagal v njegovo levo stran, drugič v desno. Na stadionu je bila prava norišnica.

Toda to ni bil končni izid tekme, v napetem sodnikovem dodatku je namreč zadel še tokratni angleški kapetan Harry Kane, ki je pred golom le še podstavil nogo po dolgi podaji in postavil končni izid 2:2.

V zadnji tekmi "slovenske" je Slovaška v gosteh strla Litvo z 2:1. Domači so se v prvem polčasu pokazali v lepi luči, bili povsem enakovreden tekmec, gosti pa so izkoristili edino priložnost, ki so jo imeli na voljo. Vladimir Weiss je v 32. minuti unovčil podajo Mareka Hamšika in iz bližine zadel.

V 58. minuti je drugo resno priložnost za Slovaško izkoristil Hamšik, ki je lepo zadel s prostega strela. Litva je še naprej dobro igrala in v sodnikovem dodatku prišla do zasluženega gola, natančen je bil Darvydas Šernas.

Nemci z lahkoto

V skupini C je v prvi tekmi dneva Azerbajdžan v sodniškem dodatku izgubil proti Severni Irski z 0:1, reprezentanca z Otoka je tako nadaljevala dobro serijo v boju za SP 2018. Po šestih tekmah je Severna Irska pri 13 točkah in je druga, pred njo je s stoodstotnim izkupičkom Nemčija, ki je zvečer navkljub močno spremenjeni postavi s 7:0 "prerešetala" San Marino.

Julian Draxler je začel "goleado" v 11. minuti, v 16. in 29. minuti je zadel Sandro Wagner, v 38. je svoj delček pristavil Amin Younes. V drugem polčasu je kot prvi zadel Shkodran Mustafi v 47., drugi Julian Brandt v 72., tretji pa še tretjič na tekmi Wagner.

V Oslu sta se Norveška in Češka razšli z neodločenim izidom 1:1.

Skupina C:

Azerbajdžan : Severna Irska   0:1 (1:0)
Dallas 90.+2

Norveška : Češka  1:1 (0:0)
Soderlund 55./11-m; Gebre Selassie 36.

Nemčija : San Marino   7:0 (4:0)
Draxler 11., Wagner 16., 29., 85.,  Younes 38., Mustafi 47., Brandt 72.