71 ogledov

Dva slovenska gola za slavje "letečih oslov"

Valter Birsa Boštjan Cesar Chievo Empoli EPA
V elitni italijanski ligi je v nedeljo na sporedu sedem tekem 28. prvenstvenega kola.

V nedeljskem popoldnevu je bilo na Apeninskem polotoku aktivnih nekaj slovenskih nogometašev, njihov prispevek pa je precej zaznamoval dogajanje v najmočnejši italijanski ligi.

Na srečanju med Chievom in Empolijem so "leteči osli" prišli do gladke zmage (4:0) in se utrdili na sredini lestvice. Valter Birsa in Boštjan Cesar sta začela v prvi postavi domačih, medtem ko Miha Zajc pri gostih, ki so tik nad cono izpada, ni dobil priložnosti za igro.

Primorski vezist je podal za drugi gol Chieva pet minut pred koncem prvega dela, v 75. minuti pa povišal na 3:0, ko je zadel z natančnim diagonalnim strelom. Birsa ima v letošnji sezoni Serie A na računu že šest golov in osem asistenc.

Ljubljanski branilec je za razliko od Birse (igral je do 84. minute) na igrišču ostal do konca srečanja in v 89. minuti postavil končni izid, potem ko je v mrežo pospravil odbitek.

Sedmica Interja

Pravo goliado so videli gledalci na San Siru, kjer je Inter povozil letos sicer solidno Atalanto (7:1). Tako Samir Handanović v golu domačih kot Jasmin Kurtić v vezni liniji gostov sta odigrala vso tekmo, Belokranjec je prejel tudi rumeni karton.

Za zmago Interja, ki je z novimi tremi točkami skočil na četrto mesto (Atalanta je padla na šesto), sta po tri gole zabila Argentinca Mauro Icardi in Ever Banega.

Fiorentina v sodnikovem dodatku

Fiorentina je z zadetkom v 92. minuti prišla do zmage nad Cagliarijem (1:0) in tako ostala v igri za mesta, ki ob koncu sezone prinašajo evropska tekmovanja.

Josip Iličić je za Toskance igral od 66. minute, odločilni gol pa je zabil Hrvat Nikola Kalinić z glavo v 92. minuti.

Gladka zmaga Napolija

Napoli je doma brez težav premagal Crotone (3:0), Udinese je pričakovano slavil pri Pescari (1:3), Bologna je v gosteh ugnala Sassuolo (0:1).

AS Roma se je obdržala na drugem mestu z gladko zmago nad Palermom (0.3). Za Siciljance, ki se bodo stežka izognili izpadu, je Siniša Anđelković igral vso tekmo.