830 ogledov

Eden najboljših na svetu deloval kot amater

David de Gea Profimedia
Polfinalni dvoboj FA pokala sta zaznamovali tudi slabi posredovanji zvezdnika.

V polfinalu FA pokala sta se na slovitem Wembleyju pomerila Manchester United in Chelsea. Čeprav so mnogi pred polfinalnima obračunama napovedovali finale klubov iz Manchestra, se to ni zgodilo. Za lovoriko se bosta namreč pomerila Arsenal in Chelsea.

Slednji je s 3:1 odpravil rdeče vrage, navijači Uniteda pa so največjega krivca za poraz našli v legendi kluba Davidu de Gei. Španec, ki si je v preteklih letih izboril status enega najboljših vratarjev na svetu, je namreč slabo posredoval že v sodnikovem dodatku prvega polčasa, ko ga je iz bližine premagal Olivier Giroud, še večjo napako pa si je privoščil na začetku drugih 45 minut, ko je za njegovim hrbtom končala tudi žoga po strelu Masona Mounta.

De Gea je okroglo usnje ustavljal, a ga precej nespretno spravil v lastno mrežo.

Kasneje je avtogol dosegel še najdražji branilec na svetu Harry Maguire, častni zadetek pa je United dosegel iz enajstmetrovke.

Pep Guardiola FA pokal Šport Ko pade Guardioli mrak na oči: Cityjev trener v debati s stolom

David de Gea | Avtor: Profimedia Profimedia