421 ogledov

Gradišar že na prvi tekmi zadel za svoj novi klub

Nejc Gradišar Profimedia
Po uspešnem debiju za Slovenijo tudi učinkovit debi v madžarskem prvenstvu.

Nejc Gradišar je šele ta teden uradno postal član madžarskega prvoligaša Fehervarja, strokovni štab kluba pa ga je takoj tudi uvrstil v začetno enajsterico. Napadalec, ki je prejšni mesec z golom Slovenijo popeljal do zmage nad ZDA z 1:0, je tudi v madžarskem prvenstvu debitiral z zadetkom.

Zdaj že nekdanji član Rogaške je v polno zadel v 56. minuti, ko je Fehervar na gostovanju pri zadnjeuvrščenemu klubu Varda SE povedel z 1:0. Le osem minut kasneje je bil zamenjan. Nogometaši iz Székesfehérvárja so na koncu slavili z 2:1.

Fehervar je ostal tretji na lestvici, za vodilnim Ferencvarošom zaostaja šest točk, za drugouvrščenim Paksi FC-jem pa pet. Slednji je sicer odigral tekmo manj od obeh tekmecev.