20 ogledov

Hajduk premagal Inter, a vseeno izpadel

Samir Handanović Inter Hajduk Pixsell
V središču pozornosti na sončni strani Alp je bila seveda zgodovinska tekma Mure, medtem ko je po Evropi najbolj odmevala zmaga splitskega Hajduka na milanskem San Siru, "bili" so slavili z 0:2, a se je ekipa Samirja Handanovića vseeno uvrstila naprej.

Hajduk, ki je na prvi tekmi na svojem Poljudu kljub fanatični podpori polnega stadiona izgubil z 0:3, je bil na povratni tekmi zelo blizu šokantnega preobrata. Potem ko je v 58. minuti povedel z 0:2, je imel dobrih deset minut pred koncem lepo priložnost, da izid v skupnem seštevku izenači, a je Ante Vukušić, sicer strelec prvega gola za ponos Dalmacije, sprožil za las mimo gola Samirja Handanovića.

Crvena zvezda je po še drugem remiju brez golov proti ciprski Omonii iz Nikozije slavila po streljanju enajstmetrovk, Slaven Belupo pa je v Koprivnici sicer premagal Athletic iz Bilbaa z 2:1, a ostal za gol prekratek za napredovanje. Zeta iz Golubovcem je v "jugo" obračunu izločila Sarajevo zaradi gola v gosteh, Vojvodina pa je v skupnem seštevku morala priznati premoč Rapidu na Dunaju.

Napredoval je tudi Liverpool, ki je izločil beloruski Gomel, ter Marseille, ki je bil boljši od Eskisehirsporja.

Mura 05 Arsenal Kijev navijači navijač | Avtor: Saša Despot Saša Despot

Evropska liga, 3. kolo kvalifikacij, povratne tekme:

Mura 05 : Arsenal Kijev  0:2 /3:0/
Kobakhidze 2., Gomenjuk 61.
Rdeča kartona: Simonenko 31. in  Šakov 94. (oba Arsenal Kijev)
Naprej Mura s 3:2.

Anorthosis Famagusta : Dila Gori  0:3 /1:0/
* srečanje je bilo prekinjeno v 83. minuti zaradi vdora domačih navijačev, ki so želeli fizično obračunati z vratarjem svoje ekipe.
Naprej Dila Gori s 3:1.

Legia Varšava : Ried  3:1 /1:2/
Saganowski 40., Radović 55., Ljuboja 63.; Zulj 76.
Marko Šuler (Legia) je v igro vstopil v 12. minuti.
Naprej Legia s 4:3.

Gent : Videoton  0:3 /0:1/