21 ogledov

Iličić in Bezjak spet tresla, Kampl zlahka naprej

Betis Rubin
1/18
Poleg Mariborčanov se je za vstop v nadaljevanje tekmovanja borilo še nekaj slovenskih nogometašev. V osmino finala so se prebili Kevin Kampl s Salzburgom, Roman Bezjak z Ludogorcem, Josip Iličić s Fiorentino in Benfica brez prispevka Jana Oblaka. Bezjak in Iličić sta spet zabila, Kampl pa je ponovno asistiral.

Kot prva sta se na povratni tekmi merila Rubin in Betis, prva tekma v Andaluziji se je končala neodločeno (1:1). Po prvem polčasu so bili v prednosti Španci, ob koncu prvega dela je zabil Nono. V 64. minuti je iz bližine zabil še Rubén Castro in Betis je bil z nogo in pol že med šestnajsterico. Izid se do konca ni več spremenil in zeleno-bele v osmini finala čaka mestni derbi s Sevillo, ki je doma izločila Maribor (2:1).

Kampl brez težav, Bezjak spet tresel

Red Bull Salzburg je branil visoko prednost proti Ajaxu (3:0), Ludogorec pa je skušal dokončati presenečenje proti Laziu, potem ko je z golom Romana Bezjaka dobil prvo tekmo (1:0) na Olimpicu. Avstrijci so delo opravili brez težav, tudi s ponovnim prispevkom Kevina Kampla. Slovenski reprezentant je podal iz kota, po katerem je Sadio Mané v 66. minuti postavil izid 2:0. Končalo se je z zanesljivo zmago bikov (3:1).

Uspešni so bili tudi Bolgari. Bezjak je spet "tresel", a tokrat je v 67. minuti le znižal na 1:2. Zadetek Korošca si lahko pogledate na tej povezavi. Že pred tem je nekdanji član Celja zatresel vratnico. Hristo Zlatinski je v deset minut kasneje izenačil, toda Miroslav Klose je v 82. minuti spet zabil in prinesel začasno veselje varovancem Edija Reje. Vendar pa so "domačini" (igrali so v Sofiji) imeli pripravljen še en odgovor in Brazilec Juninho Quixada je v 88. minuti izločil Rimljane iz Evrope (3:3).

Iličić jo je spet zagodel Dancem

Danski Esbjerg je vse realne možnosti za preboj naprej izgubil že doma, kjer ga je Fiorentina, tudi s pomočjo gola Josipa Iličića, zlahka ugnala (1:3). Danci bi tako na stadionu Artemio Franchi morali zabiti tri gole, a niso bili niti blizu tega. Edini gol za domače v Toskani je prispeval Iličić, ki je v 47. minuti s prostega strela prek živega zidu lepo zadel v zgornji kot. Gol Iličića si lahko pogledate na tej povezavi. Tolažbo so gostje dosegli s častnim golom Jensa Vestergaarda v izdihljajih srečanja (1:1).

Dva slovenska vratarja sta svoji moštvi spremljala s tribune. Jan Oblak ni preveč trepetal, saj je Benfica po minimalni zmagi v gosteh na Luzu brez težav ugnala PAOK (3:0). Gregor Zabret je videl izpad svojega Swansea Cityja pri Napoliju (3:1), potem ko se je prvo srečanje v Walesu končalo brez golov.

Tottenham po preobratu prek Dnipra

Posebna zgodba je bila tekma med Tottenhamom in Dniprom. Ukrajinci so na White Hart Lane prinesli prednost (1:0) in dobro igrali tudi v prvem polčasu. Na začetku nadaljevanja je z glavo zabil Roman Zozulja in zdelo se je, da so Spursi pokopani. Christian Eriksen je sicer hitro zadel s prostega strela, a za napredovanje so Londončani potrebovali še dva gola.

Na pomoč jim je priskočil sodnik Antony Gautier. Domači branilec Jan Verthongen je v gneči ob prostem strelu očitno provociral in se nekajkrat zaletel v Zozuljo. Slednji ni odreagiral, temveč je le sklenil roke na prsih in se umikal "podivjanemu" Belgijcu, ob tem je rahlo nagnil glavo ob naletu domačina. Verthongen je po kontaktu padel kot pokošen, sodnik pa mu je nasedel in izključil Ukrajinca. Zdesetkani in sprovocirani gostje so, ob hudem pritisku domačih, hitro prejeli dva gola, pod oba se je podpisal Emanuel Adebayor. Kljub temu je moral Hugo Lloris spet reševati Londončane, Sergej Konopljanka pa je zadel tudi okvir gola.