9 ogledov

Italijani potrdili zmago proti Sloveniji

Matri je v 81. minuti potrdil zmago Italije. (Foto: EPA) Žurnal24 main
Torkov kvalifikacijski termin je kar nekaj reprezentanc izkoristilo za prijateljske obračune. Italijani so z gostujočo zmago proti Ukrajini potrdili uspeh proti Sloveniji. Francozi in Hrvati so se razšli z remijem.

Italijani so petkovo zmago proti Sloveniji v kvalifikacijah za Euro 2012 potrdili z gostujočo zmago proti Ukrajini, ki bo naslednje leto ob Poljski gostila najboljše evropske reprezentance. Italijani so v Kijevu sicer nastopili v močno spremenjeni postavi, med drugim je manjkal tudi najboljši posameznik petkovega obračuna v Stožicah, Antonio Cassano. Očitno pa to ni zmotilo tistih, ki jih je Cesare Prandelli poslal na igrišče. Giuseppe Rossi je v prvem polčasu zadel za 1:0. Zmago pa je ob igralcu manj (izključen je bil Astori) devet minut pred koncem srečanja potrdil Alessandro Matri.

Na Stade de Franceu sta se Francija in Hrvaška razšli brez zadetkov. Pri glaskih petelinih je prvič po debaklu na svetovnem prvenstvu zaigral zvezdnik Franck Ribery, ki pa po vstopu v igro ni zmogel razveseliti domačih navijačev. Hrvaški nogometaši oziroma njihov selektor Slaven Bilić pa so si z neodločenim izidom vsaj za nekaj časa rešil "glavo", ki so jo hrvaški mediji zahtevali po sramotnem porazu na gostovanju v Gruziji. Angleži so na Wembleyju gostili Gano in se morali po vodstvu na koncu zadovoljiti z neodločenim izidom 1:1. Za manjše presenečenje so poskrbeli Avstralci, ki so se v Moenchengladbachu po zaostanku z 0:1 vrnili in Nemce na koncu celo ugnali z 2:1. Portugalci so bili doma z 2:0 boljši od Finske.

V Dohi sta se srečala Katar in Rusija. Državi, ki sta zelo bogati z naravnimi viri, sta se razšli brez zmagovalca. Domači so že v četrti minuti povedli prek Mohammeda Kosola. Ruse pa je pred porazom in debaklom pol ure kasneje rešil Roman Pavljučenko. Kostarika in Argentina pa sta igrali 0:0, potem ko je Lionel Messi tik pred zdajci odpovedal nastop na tekmi v San Joseju (imel je taževo z mišico). Pred 34.000 navijači na novem stadionu v Kostariki je bila večji del tekme boljša gostujoča ekipa, a zadetka nikakor niso mogli zabiti.