5270 ogledov

Kakšen mojster! Čarobna noč Iličića navdušila nogometni svet (video)

Josip Iličić Profimedia
Atalanta je po zadetku in podaji Iličića prišla do visoke zmage.

Nogometaši Atalante, pri katerih je Josip Iličić začel v prvi postavi, so v 25. krogu italijanske lige premagali Crotone s 5:1. Genoa Mihe Zajca je gostila Sampdorio in igrala 1:1, z enakim izidom pa se je končal tudi boj drugouvrščenega Milana in Udineseja.

Atalanta je na tekmi proti Crotoneju povedla v 12. minuti, ko je po Iličićevi podaji zadel Robin Gosens. Gosti pa so izenačili v 23. minuti prek Simyja. V drugem polčasu sta Jose Palomino in Luis Muriel ekipi iz Bergama hitro priigrala prednost s 3:1, v 58. minuti pa se je med strelce vpisal še Iličić, ki je igral celo tekmo. V 85. pa je za potrditev visoke zmage zadel še Aleksej Mirančuk.

Prav Iličić pa je bil glavno ime tekme, saj je bil njegov zadetek prava mojstrovina. Potem ko si je umiril žogo na robu kazenskega prostora je z izjemnim strelom zadel v sam zgornji kot nasprotnikovih vrat. Prav tako veličastna pa je bila tudi njegova podaja ob zadetku Gosensa, ko je s kirurško natančnostjo v kazenskem prostoru našel glavo svojega soigralca. Resnično čarobna noč Iličića.

Genoa, pri kateri je Zajc igral celotno srečanje, je na mestnem derbiju s Sampdorio povedla v 52. minuti prek Davideja Zappacoste, gosti pa so izid poravnali v 77. minuti z golom Lorenza Tonellija.

Miha Zajc | Avtor: Profimedia Profimedia

Milan je gostil Udinese in se znašel v zaostanku v 68. minuti, ko je zadel Rodrigo Becao. Točko je rdeče-črnim rešil Franck Kessie, ki je v sedmi minuti sodniškega dodatka uspešno izvedel najstrožjo kazen.

Na drugih sredinih tekmah sta se Sassuolo in Napoli razšla s 3:3, Fiorentina je izgubila z 1:2 proti Romi, v 88. minuti je zmagoviti gol dosegel Amadou Diawara, Benevento je z 0:3 izgubil proti Veroni, Cagliari pa je z 1:0 odpravil Bologno.

josip iličić Neobičajno Šport Gasperini pojasnil, zakaj je "ponižal" Iličića

Že v torek je Juventus premagal Spezio s 3:0, Lazio in Torino pa sta ostala brez tekme.

Krog bosta v četrtek ob 20.45 končala Parma Jasmina Kurtića in vodilni Inter Samirja Handanovića. Slednji je pri 56 točkah, sledi Milan s 53, Atalanta in Juventus jih imata po 49, pri čemer imajo Torinčani še tekmo v dobrem, Roma pa je peta s 47 točkami.