32 ogledov

Kampl poražen na Allianz Areni

Bayern Bayer Kevin Kampl EPA
V derbiju 12. kola nemškega prvenstva je Bayern München doma ugnal Bayer Leverkusen (2:1). Borussia Dortmund je izgubila pri Eintrachtu (2:1).

Bayern München je z zmago proti leverkusenskemu Bayerju (2:1) ohranil stik z vodilnim RB Leipzigom, za vrhom sedaj Bavarci spet zaostajajo le za tri točke. "Farmacevti", za katere je Kevin Kampl odigral celotno tekmo, so ostali v sredini lestvice.

Srečanje je bilo precej enakovredno, prvi udarec pa je po pol ure igre zadal Bayern, ko je po zmedi pred vrati iz bližine z glavo zadel Thiago Alcântara. Veselje ni trajalo dolgo, saj je Hakan Çalhanoğlu v 35. minuti po lepi podaji Juliana Brandta izenačil.

Odločilni trenutek se je zgodil v 56. minuti, ko je bil po kotu najvišji Mats Hummels in z glavo prinesel tri točke Bavarcem. Gostje so še pretili, najbližje golu je bil Kevin Volland, toda ostalo je pri zmagi Bayerna.

Poraz za BVB

Na tretje mesto se je z zmago proti dortmundski Borussii prebil frankfurtski Eintracht (2:1). Odločilni zadetek je v 79. minuti prispeval Haris Seferović.

Köln, pri katerem Dominica Maroha zaradi poškodbe ramena še vedno ni v ekipi, je doma remiziral (0:0) z Augsburgom in ostal v stiku z vrhom razpredelnice.