3102 ogledov

Katastrofa Hrvatov, Makedonci presenetili v Italiji

Mandžukić Hrvaška Finska epa
V petek so evropske reprezentance v skupinah D, G in I opravile s predzadnjim kolom kvalifikacij za SP v Rusiji.

V skupini D je Srbija na Dunaju pred kopico svojih navijačev izgubila proti Avstriji (3:2) z golom Marka Arnautovića v 90. minuti, a kljub temu ostala na prvem mestu. V zadnjem kolu bo Srbija, ki ima točko več od Walesa in dve več od Irske, gostila odpisano Gruzijo.

Slednja je tokrat na domačem igrišču klonila proti Valižanom (0:1), čeprav je ekipa iz Velike Britanije igrala brez prvega zvezdnika Garetha Bala.

Srečko Katanec Wembley Pogovori Šport NZS že našla Katančevega naslednika?

Irci so doma brez težav ugnali Moldavijo (2:0), oba zadetka je dosegel Daryl Murphy. V zadnjem kolu bo ob pričakovani zmagi Srbije o drugem mestu odločal neposredni dvoboj med Walesom in Irsko. Igralo se bo v Cardiffu, domači pa potrebujejo zgolj remi.

Španci že v Rusiji, šok za Italijo

Italija Makedonija | Avtor: Profimedia Profimedia

V skupini G si je preboj na SP že zagotovila Španija, doma je brez težav premagala Albanijo (3:0), vsi trije goli so padli že v prvem polčasu. Za domačine je v prvi enajsterici zaigral tudi Gerard Piqué.

Drugo mesto v tej skupini bo zasedla Italija, ki pa je v Torinu vzela le točko proti Makedoniji (1:1). Za domače je ob koncu prvega dela zadel Giorgio Chiellini, v nadaljevanju je za zasluženo izenačenje zabil Aleksandar Trajkovski.

V tretji tekmi te skupine je Izrael minimalno slavil v Liechtensteinu (0:1), slednji je še naprej brez točk.

Škotska Slovaška kvalifikacije za SP 2018 Kvalifikacije za SP Šport Nočna mora Slovakov, žalost v Črni gori

Finci razžalostili Hrvate, Islandci pa Turke

Turčija Islandija SP 2018 | Avtor: Profimedia Profimedia

Najbolj napeta je situacija v skupini I. Hrvaška je na Reki dobila gol v 90. minuti in ni zmogla premagati odpisane Finske (1:1). "Kockasti" so padli na drugo mesto in bodo morali v zadnjem kolu ostati neporaženi v Ukrajini, če želijo vsaj v dodatne kvalifikacije.

Prvo mesto je s presenetljivo gladko zmago v Turčiji zasedla Islandija (0:3). Severnjaki imajo na prvem mestu dve točki naskoka pred Hrvati in Ukrajinci, v zadnjem kolu pa bodo gostili zadnjeuvrščeno Kosovo. Drugo mesto jim ne more uiti, precej bolj verjetno pa je, da se bodo neposredno prebili na svetovno prvenstvo.

Kosovo je ostalo pri samo eni točki, potem ko je doma izgubilo proti že omenjenim Ukrajincem (0:2).