13 ogledov

Kek izločil krvnika Olimpije, poraz Stojanoviča

stojanović usnik slovenija romunija nogometna reprezentanca Boštjan Tacol
Hrvaška Rijeka je na povratni tekmi tretjega kroga kvalifikacij za Evropsko ligo remizirala z Žilino (1:1) in si zagotovila napredovanje. Crvena zvezda Slaviše Stojanovića je vzela slovo od tekmovanja (0:0).

Hrvaška Rijeka, ki jo vodi nekdanji slovenski selektor Matjaž Kek, je na gostovanju v slovaški Žilini ubranila prednost, ki si jo je priigrala pred domačimi navijači, in se s skupnim izidom 3:1 veselila napredovanja.

Srečanje v Žilini se je končalo z neodločenim izidom (1:1). Prvi zadetek na tekmi je kmalu po začetku drugega polčasa, natančneje v 50. minuti, dosegel hrvaški obrambni vezist Nikola Pokrivač. Gledalci nato dolgo časa niso videli gola, minuto pred iztekom rednega dela pa je izenačujoči zadetek zabil 19-letni napadalec Jaroslav Mihálik. Slovakom do konca tekme ni več uspelo zadeti in Rijeka je stopila na prag Evropske lige.

Nocoj je bil na delu še en nekdanji slovenski selektor, Slaviša Stojanovič, ki je s Crveno zvezdo gostil Černomerec. Srbska ekipa je prvo tekmo v gosteh izgubila z 1:3, tako da bi ji za napredovanje zadostovala zmaga z 2:0. A Stojanovičevi varovanci pred domačimi navijači niso uspeli doseči zadetka, podobno neuspešni pa so bili tudi gostje, tako da se je tekma končala z rezultatom 0:0.