60 ogledov

Leicester še korak bližje

Shinji Okazaki EPA
Nogometaši Leicester Cityja zaenkrat zanesljivo korakajo k eno največjih senzacij v evropskem nogometu.

Leicester City se je v minuli sezoni čudežno rešil izpada v drugi razred angleškega nogometa, le nekaj mesecev kasneje pa je na dobri poti, da prvič postane prvak. Doslej so bile lisice v najmočnejši angleški že enkrat druge, a tega dogodka se spomnijo le najstarejši navijači Leicestra. Drugo mesto je klub osvojil namreč v sezoni 1928/29.

V okrnjenem 30. kolu, precej tekem je bilo prestavljenih zaradi dvobojev v četrtfinalu FA pokala, je četa Claudia Ranieria gostila Newcastle in ga premagala z 1:0. Rafael Benitez, ki je med tednom prevzel srake, je tako doživel prvi poraz po vrnitvi v Anglijo, Newcastlu pa bolj in bolj grozi izpad v Championship League. Črno-beli so igrali na precej višjem nivoju kot na zadnjih tekmah, kar nekajkrat jim je uspelo ogroziti vrata gostiteljev. Odločitev je padla v 25. minuti, ko je z izjemnim golom tri točke domačim prinesel Šindži Okazaki. Po visoki žogi v kazenski prostor so gostujoči branilci nespretno reagirali, do okroglega usnja je prišel Jamie Vardy in ga z glavo poslal proti Japoncu. Podaja je šla za hrbet okazakiju, a je ta odlično reagiral in s škarjicami zadel za 1:0.

V drugem polčasu so se lisice uspešno branile in tako zadržale pet točk naskoka pred drugouvrščenim Tottenhamom. "Dosegli smo gol in se nato pomaknili v obrambo. To je bilo grdo za gledati, a štejejo le točke. Okazaki se vedno izjemno trudi, takšen zadetek si je zaslužil. To je bil posebem trenutek za vse nas," je po tekmi dejal Danny Drinkwater.