139 ogledov

Liverpool ne bo podrl rekorda Manchester Cityja

jürgen klopp Epa
Angleški prvak je s porazom proti Arsenalu izgubil tudi teoretične možnosti za nov rekord po številu osvojenih točk v eni sezoni angleške Premier League.

Londonski Arsenal je sinoči v 36. krogu angleškega nogometnega prvenstva z 2:1 premagal prvaka te sezone, Liverpool. Z zmago je obenem končal tudi lov rdečih na rekorden zbir točk Manchester Cityja iz sezone 2018 v premier league.

Varovanci Jürgena Kloppa bi morali dobiti svoje zadnje tri tekme sezone, če bi želeli popraviti rekord 100 točk Manchester Cityja leta 2018 pod taktirko Pepa Guardiole, a jim to ne bo uspelo.

pep guardiola Spopad velikanov Šport Počilo med Guardiolo, Mourinhem in Kloppom: "Zahtevam opravičilo!"

Bili so na dobri poti, ko je Sadio Mane zadel v 20. minuti, a dve grobi napaki sta Liverpoolu prinesla le tretji poraz v sezoni.

Topničarji so priložnosti izkoristili. Najprej je bil po napaki Virgila van Dijka uspešen Alexandre Lacazette v 32. minuti, 11 minut pozneje pa je Lacazette izkoristil napako vratarja Alissona in podal Reissu Nelsonu, ki je dosegel odločilni gol za zmago.

Liverpool je - odkar je osvojil naslov angleškega prvaka, prvega po 30 letih - izgubil tri od zadnjih petih tekem. Zdaj ima 93 točk in jih lahko osvoji največ 99, če zmagah na preostalih dveh tekmah sezone. Drugi je Manchester City s 75 točkami, sledijo Chelsea (63), Leicester City in Manchester United (oba 59) s tekmo manj.

Arsenal je v boju za evropsko ligo z zmago splezal na deveto mesto.

jürgen klopp Želi prevzeti... Šport Klopp razkril, kdaj zapušča Liverpool, ter razžalostil navijače