63 ogledov

Liverpool osvojil Stamford Bridge

Jordan Henderson Chelsea Liverpool EPA
Na uvodni tekmi 5. kola elitnega angleškega prvenstva je Liverpool v gosteh ugnal Chelsea (1:2).

Nogometaši Liverpoola so Chelseaju zadali prvi poraz v letošnji sezoni (1:2), sami pa so ohranili stik z vodilnim Manchester Cityjem in po točkah ujeli tokratne nasprotnike.

Gostje so v Londonu povedli v 17. minuti: predložek z leve je poslal Philippe Coutinho, na drugi vratnici pa je bil povsem sam Dejan Lovren in lepo zadel. Prednost so Redsi podvojili v 36. minuti, ko je s fantastičnim projektilom z razdalje Thibauta Courtoisa prekrasno matiral Jordan Henderson.

Chelsea je do zadetka priključka prišel v 61. minuti: na desni sta kombinirala Eden Hazard in Nemanja Matić, pred vrati pa se je najbolje znašel Diego Costa. Slednjemu je kmalu zatem najbolj obetavno priložnost za izenačenje ubranil Simon Mignolet, na drugi strani pa je zapretil Divock Origi. Kljub pritisku domačih je ostalo pri zasluženi zmagi gostov.