1 ogledov

Liverpool osvojil Stamford Bridge

Jordan Henderson Chelsea Liverpool EPA
Na uvodni tekmi 5. kola elitnega angleškega prvenstva je Liverpool v gosteh ugnal Chelsea (1:2).

Nogometaši Liverpoola so Chelseaju zadali prvi poraz v letošnji sezoni (1:2), sami pa so ohranili stik z vodilnim Manchester Cityjem in po točkah ujeli tokratne nasprotnike.

Gostje so v Londonu povedli v 17. minuti: predložek z leve je poslal Philippe Coutinho , na drugi vratnici pa je bil povsem sam Dejan Lovren in lepo zadel. Prednost so Redsi podvojili v 36. minuti, ko je s fantastičnim projektilom z razdalje Thibauta Courtoisa prekrasno matiral Jordan Henderson .

Chelsea je do zadetka priključka prišel v 61. minuti: na desni sta kombinirala Eden Hazard in Nemanja Matić , pred vrati pa se je najbolje znašel Diego Costa . Slednjemu je kmalu zatem najbolj obetavno priložnost za izenačenje ubranil Simon Mignolet , na drugi strani pa je zapretil Divock Origi . Kljub pritisku domačih je ostalo pri zasluženi zmagi gostov.