55 ogledov

Liverpool v derbi z dozo samozavesti

Liverpool Stoke City EPA
V edini torkovi tekmi 18. kola elitne angleške lige je Liverpool doma premagal Stoke City (4:1) in se vrnil na drugo mesto.

Nogometaši Liverpoola so z zmago nad Stoke Cityjem (4:1) ostali na drugem mestu, za vodilnim londonskim Chelseajem imajo šest točk zaostanka.

Na silvestrovo bodo varovanci Jürgena Kloppa prvo polovico letošnjega prvenstva sklenili z derbijem proti Manchester Cityju, ki ima na tretjem mestu le točko manj od njih.

Sturridge potreboval nekaj sekund

Srečanje na Anfieldu se je sicer začelo bolje za goste. V 12. minuti je predložek z leve poslal Erik Pieters, na prvi vratnici pa je z glavo zadel Jonathan Walters. Zatem je imel Stoke še dve lepi priložnosti, toda izkazal se je vratar Simon Mignolet.

Sčasoma je Liverpool prišel do pričakovane prevlade in v 34. minuti je po akciji na desni iz težkega kota izenačil Adam Lallana. Še pred koncem prvega polčasa so Reds že vodili, po podaji Jamesa Milnerja je s 15 metrov natančno meril Roberto Firmino.

V drugem delu je bil Liverpool še naprej konkretnejši in v 59. minuti je ostro podajo Divocka Origija pred vrata z nespretnim posredovanjem v avtogol spremenil Giannelli Imbula. Končni izid je po napaki Stoka v 70. minuti s svojim prvim ligaškim golom sezone postavil Daniel Sturridge., ki je v igro vstopil le nekaj sekund pred tem.