189 ogledov

Manchester United izgubil proti daleč najslabši ekipi lige

Manchester United : Sheffield United Profimedia
Sheffield United je na Old Traffordu šokiral Manchester United.

Nogometaši Manchester Uniteda so si v 20. krogu angleške lige privoščili hud spodrsljaj. Na domačem igrišču jih je z 2:1 premagal zadnjeuvrščeni Sheffield United in prekinil njihovo serijo 13 tekem brez poraza. Manchester United tako ni izkoristil priložnosti, da se vrne na sam vrh lestvice, tam je zdaj mestni tekmec, City.

Manchester United je na zadnjih 13 tekmah desetkrat zmagal in trikrat remiziral. Nihče ni pričakoval, da se bo uspešen niz končal proti Sheffieldu, ki je do tega obračuna vknjižil le eno zmago, v Manchestru pa pri Unitedu ni zmagal že 47 let.

A se je nekaj takega napovedovalo po prvem polčasu. Domači so bili v njem bledi kot že dolgo ne, kar je z golom v 23. minuti kaznoval Keana Bryan. V 64. minuti se je zdelo, da bodo stvari prišle na svoje mesto, ko je po kotu Harry Maguire s strelom z glavo izenačil. Toda deset minut pozneje so si domači privoščili novo neumnost.

Manchester United : Sheffield United | Avtor: Profimedia Profimedia

Poigravali so se v kazenskem prostoru, žoge niso izbili iz kazenskega prostora, kar je izkoristil Oliver Burke. Pri tem mu je pomagal Axel Tuanzebe, od katerega se je žoga odbila pod prečko. V podobni priložnosti nekaj minut pozneje rdeči vragi niso imeli toliko sreče, Alexu Tellesu je veselje preprečil okvir vrat.

V derbiju zasledovalcev najboljših sta se pomerila Everton in Leicester. Domači so z natančnim strelom z roba kazenskega Jamesa Rodrigueza v 30. minuti povedli, v 67. minuti je Youri Tielemans izenačil. Leicester je tako zamudil, da se na vrhu lestvice izenači s Cityjem.

Nogometaši londonskega Chelseaja še niso izšli iz krize. Novi trener, Nemec Thomas Tuchel, ki je na klopi zamenjal Franka Lamparda, jim proti Wolverhamptonu ni zagotovil preporoda. Na prvi tekmi, ki jo je vodil na Otoku, je zabeležil le remi brez golov.

Thomas Tuchel | Avtor: Profimedia Profimedia

Chelsea je imel sicer vso tekmo izrazito terensko premoč, toda veliko priložnosti si ni pripravil. Sprožil je nekaj strelov, gostujoči vratar Rui Patricio je moral nekajkrat posredovati, v zadnjih trenutkih tekme je bil po kotu in strelu Kaija Havertza tudi že praktično premagan, a je imel srečo, da je na poti v mrežo žoga v glavo zadela novinca pri Wolverhamptonu Williana Joseja. Na drugi strani bi lahko gosti v 77. minuti kaznovali jalovo premoč tekmecev, vendar je Pedro Neto z lob udarcem žogo poslal le na prečko.

Vloge favorita ni upravičila niti Aston Villa. Na gostovanju pri Burnleyju je z goloma Ollieja Watkinsa in Jacka Grealisha do 76. minute vodila z 2:1, a sta za preobrat v treh minutah poskrbela Dwight McNeil in Chris Wood. Prvi gol za izenačenje na 1:1 je za domače dosegel Ben Mee.

Brez golov se je končal tudi obračun ekip začelja med Brigtonom in Fulhamom.