26 ogledov

Maribor se z remijem drži v igri

Maribor Rubin Kazan Evropska liga Ljudski vrt Handanović Bohar Tavares Gregor Katič
Mariborski nogometaši so v oddaljenem Kazanu odigrali peto tekmo skupinskega dela Evropske lige in iztržili remi. Na drugi tekmi skupine D zmaga Belgijcev, z dvema zadetkoma je blestel tudi Roman Bezjak.

Pred samo tekmo je imel trener Ante Šimundža sicer kar nekaj težav. Mariborčani so že tri tedne brez napadalca Jeana-Philippa Mendyja, ki okreva po zaenkrat še neznani virozi, za nameček pa jo je na sobotni tekmi proti Domžalam skupil še gleženj kapetana Marcosa Tavaresa. Brazilec je te dni že v treningu, Šimundža ga je tudi uvrstil med potnike v Kazan, a so njegov nastop preprečile bolečine v gležnju.

Srečanje so pričakovano bolj napadalno začeli domači, Mariborčani pa rezervirano in potrpežljivo svoje priložnosti iščejo v protinapadih. Prvo priložnost so domači dočakali v 13. minuti, ko so imeli na voljo prosti strel iz roba kazenskega prostora. Mariborski živi zid se je ob tej priložnosti izkazal, tako da vratar JasminHandanović ni imel dela.

Malo dela za vratarja

Le nekaj minut kasneje je Mitja Viler v kazenski prostor Rusov poslal nadvse uporabno žogo, a je Nusmir Fajić z glavo streljam mimo vrat domačega vratarja. Mimo vrat je na drugi strani nato zletel tudi strel z razdalje Romana Eremenka, podobno kot tudi strel Željka Filipovića v 28. minuti.

Po 29 minutah igre je Aleksander Rjazantsev z glavo meril le slab meter mimo vrat Mariborčanov. Kasneje je Mitja Viler opazil, da je vratar Rubina Sergej Rižikov stal nekoliko iz vrat in ga poizkusil presenetiti, a je tudi ta strel končal v golavtu. Po pol ure igre se je igra sicer precej umirila, Maribor pa vzpostavil ravnotežje.

Slab prvi polčas vendarle pripadel Rubinu

Ravnodušnost slabega prvega polčasa pa je v sami končnici prvega dela igre razbil Bibros Natcho. Ko je že kazalo, da je Maribor odbil še en domač napad, je Izraelec ustrelil iz velike razdalje in matiral Handanovića, ki se ni niti premaknil, za vodstvo Rubina.

Prvi polčas se je tako končal z vodstvom Rubina, brez pravih priložnosti in po enim rumenim kartonom na vsaki strani. Mariborčani so imeli na voljo tudi tri udarce iz kota, a jih niso izkoristili.

Vijoličasti bolje začeli drugi del, slabše nadaljevali

Mariborčani so v drugem polčasu hitro pokazali, da si želijo točke, ki bi jih držala v boju za evropsko zimo. Lepa priložnost se je v 50. minuti po podaji v kazenski prostor znova ponudila Fajiću, aje bil ta tudi tokrat nenatančen

Po dolgem času brez razburjenja so do priložnosti znova pišli domači. Rezervist Salomon Rondon je iz neposredne bližine ustrelil proti vratom, as e je tokrat Handanović izkazal in rešil Maribor pred višjim zaostankom. V nadaljevanju so bili spet domači tisti, ki so narekovali tempo in slovenski vratar se je moral znova izkazati, tokrat po prostem strelu Ivana Marcana.

Izkoristili edini strel v okvir vrat

Handanović je moral kasneje še nekajkrat resneje posredovati, njegovi soigralci pa si v napadu niso istvarjali resnih priložnosti. Nato pa je sledila 86. minuta in četrti kot maribora na tekmi. Po nekaj odbitih žogah jete prišla na nogo Dejana Mezge, ki je z natančnim strelom Mariboru pristreljal izenačenje.

Do konca tekme se rezultat ni več spremenil in Maribor je vnkjižil izjemno pomembno točko v boju za uvrstitel v naslednji del tekmovanja. Na drugi tekmi skupine D je Wigan doma klonil proti Zulte Waregemu z 2:1. V najboljšem poloažju za druom mesto so zdaj Belgijci, a tudi mariborčani bi ob ugodnih izidih v zadnjem kolu še lahko prezimili v Evropi.

Bezjak potopil Matavžev PSV

Medsebojni obračun dveh napadalcev slovenske izbrane vrste se ni zgodil, saj Tima Matavža ni bilo na gostovanju PSV-ja pri Ludogorcu. Je pa zato toliko bolje nastopil Roman Bezjak, ki nadaljuje s preporodom in je svojemu izkupičku dodal še dva zadetka preden je bil ob koncu tekme zamenjan.

Od Slovencev je manjkal tudi poškodovani Kevin Kampl, ki ni sodeloval pri zmagu Salzburga nad Elfsborgom. Tokrat je iz prve minute za Fiorentino zaigral Josip Iličić in igral do 74. minute a njegova ekipa portigalse Pacos Ferreire ni ugnala. Do točk sta nocoj prišla še trener Rijeke Matjaž Kek in kapetan Sheriffa Miral Samardžić.

Evropska liga, 5. krog:

Skupina D

Rubin Kazan : Maribor 1:1 (1:0)
Natcho (43); Mezga (86.)

Wigan Athletic : Zulte-Waregem 1:2 (1:1)
Barnett (7.); Hazard (37.), Malanda-Adje (88.)

1. Rubin Kazan 11 točk
2. Zulte-Waregem 7
3. Wigan Athletic 5
4. Maribor 4

Skupina A

Kuban Krasnodar : St. Gallen 4:0 (1:0)
Melgarejo (3., 71.), Ignatiev (54.), Kabore (90.)

Černomorec : Dinamo Zagreb 2:1 (0:1)
Antonov (78.), Didenko (90.); Beqiraj (20.)

PFC Ludogorec Razgrad : PSV Eindhoven 2:0 (1:0)
Bezjak (38., 79.)
RK: Bruma (55./PSV)
Bezjak (Ludogorec) je igral do 82. minute, Matavža (PSV) zaradi poškodbe ni bilo v ekipi.