1070 ogledov

Messi rešil Argentino, katastrofa Čilencev

Leo Messi Argentina epa Leo Messi je v Ekvadorju zabil hat-trick.
Južnoameriške reprezentance so zaključile s kvalifikacijami za svetovno prvenstvo 2018. V Rusijo so se nepsoredno uvrstile Brazilija, Urugvaj, Argentina in Kolumbija, Peru gre v dodatne kvalifikacije.

Brazilci, ki so si že pred sklepnim delom kvalifikacij zagotovili prvo mesto, so zagrenili življenje Čilencem. Aktualni južnoameriški prvaki so v São Paulu visoko izgubili (3:0) in padli na usodno šesto mesto. Domačine je v vodstvo v 55. minuti popeljal Paulinho, nato je dvakrat zabil še Gabriel Jesus in razžalostil goste.

Argentinci bi se ob porazu v zadnjem kolu poslovili od svetovnega prvenstva in na gostovanju v Ekvadorju so začeli zelo slabo, saj je domačine že v prvi minuti v vodstvo popeljal Romario Ibarra. Nato je stvari v svoje roke vzel Leo Messi, dvakrat zadel že v prvem polčasu, nato pa po izjemnem samostojnem prodoru v nadaljevanju zapečatil zmago (1:3).

Kvalifikacije za SP Šport Francozi in Portugalci na mundial, slovo Nizozemcev

Dramatično je bilo v Limi, kjer je Peru gostil Kolumbijo. Gostje so povedli prek Jamesa Rodrígueza v 56. minuti, v 76. je izenačil Paolo Guerrero. Po remiju (1:1) je Kolumbija zadržala četrto mesto, ki še pelje neposredno v Rusijo, Peru pa se je zvrstil na peto pozicijo, ki mu prinaša dodatne kvalifikacije z Novo Zelandijo - zmagovalko Oceanije.

Remija v Limi ni znal izkoristiti Paragvaj, saj je v Asunciónu presenetljivo klonil proti zadnjeuvrščeni Venezueli (0:1) in končal na sedmem mestu.

Direktno uvrstitev na SP so si v zadnjem kolu zagotovili še Urugvajci, v Montevideu so zanesljivo ugnali odpisano Bolivijo (4:2), čeprav so si zabili kar dva avtogola.

Avstralija Sirija kvalifikacije za SP 2018 Kvalifikacije za SP Šport Končana sirska nogometna pravljica