3642 ogledov

Mladi Srb zadel ob prvem nastopu za Milan, tako sta reagirala starša

Jan-Carlo Simić Profimedia
Izjemen debi za 18-letnega srbskega branilca.

Jan-Carlo Simić je odigral svojo prvo tekmo v Serie A in bil v veliki merri zaslužen, da je MIlan na domači zelenici premagal Monzo s 3:0. Srbski branilec tekme sicer ni začel, a ga je trener Stefano Pioli v igro poslal že v 24. minuti, ko se je poškodoval Tržačan Tommaso Pobega.

Osemnajstletni Srb, ki se je sicer rodil v Nürnbergu v Nemčiji, a je nastopal za vse mlajše srbske selekcije, je nato potreboval le 17 minut, da je vpisal svoj prvi zadetek v italijanskem prvenstvu. Po podaji z desne strani je odlično vtekel pred vrata, prišel do žoge in jo zabil v mrežo za 2:0.

Tekmo mladega branilca sta na tribuni pospremila tudi njegova starša. Ta svojih emocij ob zadetku najstnika nista mogla skriti, njuna reakcija pa se je hitro razširila tudi po spletu.

Simić je po tekmi dejal, da zadetek posveča prav njima, očetu in mami pa je namenil tudi dres v katerem je odigral prve minute v Serie A ter pri tem tudi dosegel gol.

Nogometaši Udineseja so v 16. krogu italijanske lige igrali 2:2 s Sassuolom. To je že deseti neodločen izid Videmčanov v sezoni.

Udinese, pri katerem je Sandi Lovrić igral celo tekmo, Jake Bijola ni bilo zaradi poškodbe, izjemno nadarjenjega 16-letnega Davida Pejičića pa ni bilo v kadru, je bil sicer na dobri poti, da vpiše drugo zmago v sezoni. Lorenzo Lucca je v 36. minuti zadel za 1:0, Roberto Pereyra, podajalec prvi prvem golu, pa je v 55. podvojil prednost domače zasedbe.

Toda v 59. minuti je ta ostala brez izključenega Martina Payera, kar so znali igralci Sassuola unovčiti. Natančneje Domenico Berardi, ki je tako v 75. kot 88. minuti natančno meril z bele pike.

Fiorentina je premagala Verono z 1:0, potem ko je pri domačih v 78. minuti zadel Lucas Beltran, Milan Đurić pa je pri gostih že v tretji minuti zapravil enajstmetrovko.

V soboto so nogometaši Napolija premagali Cagliari z 2:1. Lecce je pred tem z enakim izidom ugnal Frosinone, Torino pa zatem z 1:0 Empoli, ki je zaigral brez Lovra Štubljarja.

Bologna nadaljuje dobre predstave, tokrat je z 2:0 premagala Romo in prišla na četrto mesto lestvice. Nikola Moro je zadel za Bologno v prvem polčasu, v drugem pa je Rasmus Kristensen dosegel avtogol.

Vodilni Inter je v Rimu proti Laziu povedel v 40. minuti, gol je dosegel najboljši strelec lige Lautaro Martinez, ki je pri 15 zadetkih v sezoni. Marcus Thuram je v 66. minuti postavil končni rezultat.

1. Inter            16  13  2  1  39:7   41
 2. Juventus         16  11  4  1  24:10  37
 3. Milan            16  10  2  4  29:18  32
 4. Bologna          16   7  7  2  20:12  28
 5. Napoli           16   8  3  5  28:19  27
 6. Fiorentina       16   8  3  5  25:18  27
 7. Roma             16   7  4  5  28:19  25
 8. Atalanta         15   7  2  6  24:18  23