21 ogledov

Mojstrovina Benzemaja uničila Bosance

Florent Malouda Safet Nadarevic
1/26
Francozi so se po šokantnem začetku kvalifikacij za EP 2012 pobrali s težko prigarano zmago v Sarajevu (2:0). Trenutek navdiha Karima Benzemaja je presodil "zmajem". Hrvatom le remi z Grki (0:0).

Dva pozna zadetka sta rešila kvalifikacije za Francoze, ki so po sramotnem domačem porazu proti Belorusiji v Sarejevu nujno potrebovali pozitiven rezultat. Izjemen zadetek Karima Benzemaja je utišal razigrane tribune stadiona Asima Ferhatovića, ki jih je moral zaradi metanja bakel na igrišle miriti tudi kapetan Emir Spahić. Trenutek genialnosti napadalca Reala Madrida je prišel v 72. minuti, ko je Benzema sprejel žogo s hrbtom proti vratom, se obrnil, pobegnil branilcema in zaključil iz težkega položaja. Za končnih 2:0 je že nekaj minut kasneje zabil Florent Malouda.

Hrvati so na domačem Maksimirju iztržili "le" točko proti slabim Grkom, ki so več kot očitno igrali na remi (0:0). Malo igre so videli gledalci v Zagrebu, kockasti pa so spet pokazali kako krvavo potrebujejo zdravega Eduarda da Silvo, saj v tem trenutku preprosto nimajo igralca, ki bi znal zabiti v vsakem trenutku.

Italijani so se v Firencah pričakovano sprehodili mimo Ferskih otokov (5:0), gole pa je v lepi moštveni predstavi doseglo pet različnih igralcev. Alberto Gilardino je povedel italijanski voz, do konca polčasa pa sta zadela še Daniele De Rossi in Antonio Cassano. Ferce sta v drugem polčasu pokončala Fabio Quagliarella in Andrea Pirlo.

Rooney odgovoril v slogu - z zadetkom
Angleški napadalec Wayne Rooney je pozabil na težave iz privatnega življenja in pomagal Angliji do velike zmage nad Švicarji (3:1), verjetno najmočnejšimi nasprotniki v njihovi kvalifikacijski skupini. Med strelce sta se kasneje vpisala tudi oba rezervista Adam Johnson in Darren Bent, tako da fantastičen zadetek Xherdana Shaqirija ni bil nič več kot samo tolažilen. Švicarji so dolgo časa igrali tudi brez izključenega Stephana Lichtsteinerja.

Napaka Akinfejeva in lepotica Miroslava Stocha
Na obračunu nekdanjih "bratov" sta se na stadionu Lokomotive v Moskvi pomerili Rusija in Slovaška. Varovanci Dicka Advocaata niso navdušili na otvoritvi kvalifikacij pri Andori (2:0), ko sta jih rešila dva zadetka Pavla Pogrebnjaka. Zdaj so jim Slovaki, tako kot Rusi že stari slovenski znanci, dodobra zagrenili kvalifikacijsko pot na Euro 2012. Trenutek nepazljivosti in slabo izbijanje vratarja Igorja Akinfejeva je ponudilo priložnost mlademu napadalcu Fenerbahceja Miroslavu Stochu, ki jo je nekdanji mladinec Chelseaja še kako dobro izkoristil in s pravo lepotico zabil edini gol na tekmi.