21 ogledov

Najhitrejši gol v zgodovini Lige Evropa

jan sykora Profimedias
Češki vezist Jan Sykora se je v prvem krogu Lige Evropa zapisal v zgodovino drugega najmočnejšega nogometnega tekmovanja na stari celini.

Jan Sykora, nogometaš češkega Libereca, je za zadetek na tekmi uvodnega kroga skupine J potreboval 12 sekund in dosegel najhitrejši gol v zgodovini Evropske lige.

Sykora je v prvem napadu na tekmi v Dalga Areni mirno zadel v spodnji desni kot in goste popeljal v vodstvo. Domači so za izenačenje potrebovali le šest minut, tekma pa se je končala z neodločenim izidom (2:2). Qarabag je do izenačenja pred domačimi navijači prišel šele v 94. minuti.

Sykora je za sekundo izboljšal rekord Vitola, ki je marca 2015 na tekmi Villarreala in Seville zadel po 13 sekundah.