17 ogledov

Napoli ujel Juventus

Josip Iličić EPA
Fiorentina je Romo nazadnje premagala aprila 2012, tudi tokrat ji do uspeha ni pomagal niti zadetek slovenskega reprezentanta Josipa Iličića. Napoli je po sobotni zmagi nad Chievom po točkah ujel Juventus.

Napoli je gostil Chievo in zmagal s 3:1, po točkah pa je s tekmo več ujel tudi vodilni Juventus. Neapeljčani so hkrti prekinili tudi niz treh tekem brez zmage. Pri ekipi iz Verone je Boštjan Cesar odigral celotno tekmo, v 58. minuti je prejel rumeni karton, Valter Birsa pa je bil zamenjan v 64. minuti.

Tekma se za Napoli ni ravno začela po željah, saj je goste že v drugi minuti v presenetljivo vodstvo popeljal Nicola Rigoni. A že do polčasa je sledil popolen preobrat, v polno sta zadela Gonzalo Higuain, s 26 zadetki prvi strelec Serie A, in branilec Vlad Chiriches. Zmago domačih je v drugem polčasu le še potrdil Jose Callejon.

Iličić zabil 11. gol

Roma je prišla do sedme zaporedne zmage v Serie A, v 28. kolu je na domači zelenici s 4:1 premagala Fiorentino in tako dobila pomembno tekmo v boju za tretje mesto, ki ob koncu sezone prinaša kvalifikacije za Ligo prvakov.

Rimljani so dobro odprli dvoboj, v 22. minuti pa je po podaji Mohameda Salaha z desne strani žogo v gol pospravil Stephan El Shaarawy. Le tri minute kasneje je bilo že 2:0. Salah je na robu kazenskega prostora sprožil strel, žoga pa je zadela branilca Davideja Astorija in poletela preko nemočnega vratarja  Cipriana Tatarusanua. Kasneje je Diego Perotti zatresel še vratnico, še uspešnejši pa je bil v 38. minuti, ko je zadel v polno z desetih metrov po lepi podaji El Sharawyja.

Nekaj upanja za vijoličaste je v sodnikovem podaljšku prvega polčasa zbudil Josip Iličić, ki je najprej izsilil prekršek, nato pa je bil natančen še z bele točke. To je bil njegov 11. zadetek v tej sezoni Serie A. V 68. minuti je bil zamenjan.

V 58. minuti je nato končni izid tekme postavil odlični Salah. Nekdanji član Fiorentine je pobegnil po desni strani in se znašel iz oči v oči z vratarjem, žogo pa mu je za 4:1 poslal med nogami.