Nemci prvič po letu 1993 ugnali Brazilce

Italija : Španija prijateljska tekma Bari
1/20
Reuters
Nemci so v Stugarttu na prijateljskem srečanju prvič po letu 1993 na kolena spravili Brazilce (3:2). Na obračunu zadnjih dveh svetovnih prvakov (Španija in Italija) so se zmage veselili domačini, Italijani. Spodaj pa preverite izide preostalih obračunov.

Brazilci so po razočaranju na Copi Americi, kjer so izpadli že v četrtfinalu, doživeli novo razočaranje. V Stugarttu so jih na prijateljski tekmi prvič po 18 letih in letu 1993 ugnali Nemci, ki so slavili s 3:2. Gledalci v Mercedesovem mestu v prvem polčasu niso videli zadetkov. Mreža se je prvič zatresla v 61. minuti, ko je bil z bele točke natančen Bastian Schweinsteiger. Šest minut kasneje je prednost Nemčije po lepi kombinaciji podvojil mladi in izjemno nadarjeni Mario Götze. V 71. minuti je Robinho z enajstmetrovke Brazilcem povrnil nekaj upanja, ki pa ga je nekaj minut kasneje, s pravo bombo pokopal rezervist Andre Schürrle. Za kozmetični popravek izida je v 92. minuti poskrbel Neymar in znižal na končnih 2:3. Nemci po koncu srečanja niso skrivali zadovoljstva po zmagi nad petkratnimi svetovnimi prvaki. "V kvalifikacijah smo 100 odstotni, Brazilijo smo premagali prvič po 18 letih. To je velik uspeh," je bil po zmagi navdušen kapetan "elfa" in pri 27 letih njegov najstarejši član Philipp Lahm.

V Bariju sta se udarila domača Italija in Španija. Azzuri so z zmago z 2:1 dokazali, da se znova vračajo med najmočnejše reprezentance sveta, medtem ko je furija dobila lepo opozorilo, da ne sme zaspati na lovorikah. Zmago sta Italiji pristreljala Riccardo Montolivo in Alberto Aquilani, častni zadetek za aktualne svetovne prvake pa je prispeval Xabi Alonso iz 11-metrovke.