10239 ogledov

O tej reakciji danes govori ves svet

Kylian Mbappe Print Screen
Francoski zvezdnik je brez zadržkov slavil zamujeno priložnost angleške reprezentance.

Aktualni svetovni prvaki iz Francije so v četrtfinalu SP v Katarju izločili Angleže (2:1).

Galske peteline je s krstnim reprezentančnim zadetkom na uradnih tekmah v vodstvo popeljal Aurelien Tchouameni (17.), za Otočane pa je bil v 54. minuti z enajstih metrov natančen Harry Kane.

Francozi so drugič povedli z golom Olivierja Girouda v 78. minuti, Angležem pa se je priložnost za izenačenje ponudila štiri minute kasneje, ko je Theo Hernandez v kazenskem prostoru zrušil Masona Mounta.

Na belo točko je znova stopil Kane, ki pa ni vzdržal pritiska in žogo poslal prek vrat.

Številne kamere na stadionu Al Bajt so ob tem v objektiv ujele reakcijo Kyliana Mbappeja, ki je nemudoma postala pravi spletni hit.

Francoski napadalec je po zgrešenem strelu planil v krohot in z dvignjenimi rokami slavil spodrsljaj napadalca Tottenhama.

"Mbappe je prav zloben s tem nasmeškom," je zapisal nek uporabnik twitterja. "Mbappe se tako ni smejal niti takrat, ko je Francija osvojila naslov prvaka," je dodal drugi.

"Ob Mbappejevi reakciji sem se se tudi sam nasmejal na ves glas," je dodal tretji.

Francija se bo v sredinem polfinalu pomerila z Marokom, ki je z 1:0 izločil Portugalsko.