670 ogledov

Oblak nepremagan, sanjska tekma v Sevilli

Jan Oblak epa Jan Oblak je ostal nepremagan na mestnem derbiju.
V soboto so v španskem nogometnem prvenstvu odigrali štiri tekme 18. kola.

Madridski Atlético je doma dobil mestni derbi proti Getafeju (2:0) in ostal na drugem mestu lestvice, za vodilno Barcelono z odigrano tekmo več zaostaja za šest točk. Jan Oblak je vso srečanje branil domača vrata, dvakrat jih je z mojstrsko reakcijo ohranil nedotaknjena.

Prvi gol je v 18. minuti iznajdljivo zabil Ángel Correa, drugega je v 68. minuti prispeval Diego Costa, ki je na uradni tekmi zaigral prvič v letošnji sezoni. Vrnitve in gola je bil še preveč vesel, saj je ob proslavljanju šel čez dovoljeno mejo in sodnik mu je pokazal izključujoči drugi rumeni karton.

Josip Iličić Atalanta Serie A Šport Iličić užalostil "večno mesto", Belec spet med živimi

Betis presenetil na mestnem derbiju

Sevilla Real Betis | Avtor: epa epa

Fantastična tekma je bila odigrana na stadionu Ramón Sánchez Pizjuán, kjer je Real Betis v vročem mestnem derbiju porazil Sevillo (3:5) in jo oddaljil od boja za najvišje pozicije.

Betis je v prvem polčasu dvakrat vodil. Že v prvi minuti je po asistenci Joaquína zabil Fabián Ruiz, domači so izenačili v 13. minuti z golom Wissama ben Yedderja. V 22. minuti je Joaquín še drugič lepo podal za gol, z glavo je zabil Zouhair Feddal. A Sevilla se je še enkrat vrnila, z glavo je izenačil Simon Kjær.

V drugi polčas so gostje krenili precej bolje in z zadetkoma Rize Durmisija ter Sergia Leóna v 63. oziroma 65. minuti povedli z 2:4, gol priključka za Sevillo je nato hitro zabil Clément Lenglet. Do konca tekme so belo-rdeči skušali izenačiti, v 95. minuti pa dopustili protinapad, ki ga je z usodnim zadetkom zaključil Cristian Tello.

Valencia ostala pod vrhom

Valencia se je utrdila na tretjem mestu s pričakovanim slavjem proti Gironi (2:1), Las Palmas je ostal prikovan na dno po domačem porazu proti Eibarju (1:2).

Vodilna Barcelona bo v nedeljo gostila skromni Levante, Real Madrid bo do novih točk skušal priti na težkem gostovanju v Vigu pri Celti.