403 ogledov

Iličić užalostil "večno mesto", Belec spet med živimi

Josip Iličić Atalanta epa
V soboto so v elitni italijanski ligi odigrali osem tekem 20. prvenstvenega kola.

V prestolnici je gostovala Atalanta in se s presenetljivo zmago nad AS Romo (1:2) obdržala na sedmem mestu, medtem ko so Rimljani vse bolj oddaljeni od vrha.

Gostje iz Bergama so odlično začeli in že po 19 minutah vodili z 0:2. Pri prvem golu je strelcu Andreasu Corneliusu z globinsko podajo asistiral Josip Iličić, drugega je iz bližine zabil Marten de Roon. Prav slednji je bil v zaključku prvega polčasa izključen, to pa je botrovalo silovitim naletom Rome v drugem polčasu, a več kot znižanja v režiji Edina Džeka "sinovi volkulje" niso zmogli.

Iličić je v luči taktičnih sprememb igro zapustil ob polčasu, Jasmin Kurtić je obsedel na klopi Atalante.

Jan Oblak La Liga Šport Oblak nepremagan, sanjska tekma v Sevilli

Vid Belec je vso tekmo branil vrata Beneventa, ki se vključuje v boj za obstanek. Potem, ko so novinci do prve točke prišli šele v 15. kolu, so v soboto še drugič zapored zmagali, presenetljivo so ugnali letos solidno Sampdorio (3:2).

Benevento po drugem zaporednem prvenstvenem uspehu za odrešilnimi mesti sedaj zaostaja za znosnih osem točk.

Philippe Coutinho Tržnica Šport Coutinho za pet let v Barcelono

Na vrhu lestvice je ostal Napoli, z dvema zadetkoma v drugem polčasu je doma premagal Hellas Verono (2:0). Pod vrhom je ostal Lazio, s kar štirimi zadetki Cira Immobileja je slavil pri Spalu (2:5).

Juventus je tik za Neapeljčani ostal s težko priborjeno zmago v Cagliariju (0:1). Gol odločitve je v 74. minuti po podaji Douglasa Coste zabil Federico Bernardeschi.

Genoa je bila na svoji zelenici boljša od Sassuola (1:0), Torino je zlahka odpravil Bologno (3:0), AC Milan pa je pričakovano vzel skalp Crotoneja (1:0).

Že v petek je Chievo z Valterjem Birso in Boštjanom Cesarjem doma remiziral proti Udineseju (1:1), Inter s Samirjem Handanovićem v vratih pa je v izdihljajih srečanja ostal brez polnega plena pri Fiorentini (1:1).