404 ogledov

Dva gola za Iličića, eden mojstrovina

Atalanta Epa
V 17. kolu italijanskega prvenstva se je med strelce vpisal tudi Josip Iličić. In to dvakrat.

Nogometaši Atalante so v Serie A tokrat prišli do točke, tokrat je klub iz Bergama gostil rimski Lazio in remiziral s 3:3. Veliko zaslug za točko ima tudi slovenski reprezentant Josip Iličić, ki je sredi prvega polčasa domače moštvo popeljal do vodstva z 2:0. Slovenec je stekel v kazenski prostor in pričakal natančno podajo ter jo iz voleja s prve poslal v mrežo Rimljanov.

A to ni bil edini Iličićev zadetek na tekmi. Lazio je že v prvem polčasu izenačil na 2:2, na začetku drugih 45 minut pa so gostitelji prišli do strela z bele točke. Enajstmetrovko je zanesljivo izvedel Iličić, ki je vratarja poslal v napačno stran. To je bil njegov šesti zadetek na 16 tekmah, ki jih je v tej sezoni odigral v Serie A.

V 71. minuti je pri Atalanti v igro vstopil tudi drugi slovenski reprezentant Jasmin Kurtić. Tik pred tem so sodniki po ogledu posnetka razveljavili četrti zadetek domačih zaradi prepovedanega položaja, Rimljani pa so nato izid izenačili v 79. minuti.

V tem kolu je sicer neprijeten poraz doživel Inter, ki je doma klonil proti Udineseju in tako vrh lestvice prepustil Napoliju, prehitel pa ga je tudi Juventus.

Samir Handanović Rodrigo de Paul Inter Udinese Serie A Šport Bivši zagodli Handanoviću, Inter prepustil vrh

Še večjo blamažo pa si je privoščil Interjev mestni tekmec Milan. Rdeče-črni so tokrat gostovali pri Veroni in klonili s kar 0:3. Med osmoljenci je bil tudi mladi vratar Gianluigi Donnarumma. Tega so med tednom lastni navijači spravili v solze, zahtevali so naj zapusti klub, tokrat pa je nadarjeni čuvaj mreže zatresel tudi lastno mrežo.

Gianluigi Donnarumma Talent Šport Veliki up nogometa navijači spravili v jok

Valter Birsa je ob porazu Chieva z 0:1 na gostovanju pri Crotoneju odigral celotno tekmo, Boštjan Cesar pa za Verončane ni stopil v igro. Pri domačih Andrej Kotnik ni bil v kadru.